Mahmut Faruk Akşit kimdir?

Prof. Dr. Mahmut Faruk Akşit, merak edilen isimler arasında yer alıyor. Peki, kimdir Mahmut Faruk Akşit? Nerelerde görev aldı? Detaylar haberimizde...
Hande Akyol
|
14 Kasım 2023, Salı - 17:00
Mahmut Faruk Akşit kimdir?

Prof. Dr. Mahmut Faruk Akşit,  1967 yılında Denizli'de dünyaya gelmiştir.

Akşit, 1991 yılında Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümünden lisans derecesi ile mezun olmuştur. 

Akademik çalışmalarını Amerika Birleşik Devletleri'nin New York eyaletinde bulunan Rensselaer Polytechnic Institute'de sürdüren Mahmut Faruk Akşit, Makina ve Havacılık Mühendisliği Bölümünden 1993 yılında yüksek lisans, 1998 yılında da doktora derecelerini tamamlayarak 2004 yılında Doçent, 2015 yılında Profesör unvanlarını almıştır.

ABD'de bulunduğu sırada General Electric Corporate Ar-Ge Merkezi'nde 10 yıl boyunca sırasıyla Consultant Research Engineer, Senior Researcher, Static Seals Manager ve son olarak da Advanced Seals Research Team Leader olarak görev yapmıştır.

Kariyerinde birçok yerde görev aldı

Akşit, 2001 yılında Türkiye'ye dönerek Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsünde Enerji Sistemleri Mühendisliği Bölüm Başkanlığı görevini yürütmüştür.

Kariyerine, 2003 yılından itibaren Sabancı Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği Bölümünde devam eden Akşit 2013 yılı Aralık ayında TEİ - TUSAŞ Motor Sanayii A.Ş. Genel Müdürlüğü'ne atanmış olup, Eylül 2019 tarihinden bu yana Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Genel Müdürlük görevlerini yürütmektedir.

http://www.ankaramasasi.com/haber/2110072/mahmut-faruk-aksit-kimdir
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.