Melda Yücel kimdir?

Ekranların tanınan isimlerinden Melda Yücel, merak edilen isimler arasında yer almaktadır. Peki, Melda Yücel kimdir? Hangi kanallarda çalıştı? Detaylar haberimizde...
Hande Akyol
|
15 Kasım 2023, Çarşamba - 00:05
Melda Yücel kimdir?

Melda Yücel, 29 Eylül 1972 tarihinde İstanbul'da dünyaya gelmiştir.

Eğitim hayatına İstanbul'da başlayıp, ilkokul, ortaokul ve lise öğrenimi sonrasında İstanbul Üniversitesi Felsefe Bölümünü bitirmiştir.

Üniversite mezuniyeti sonrası Takvim Gazetesinde köşe yazarlığı yaparak kariyerine başlayan Melda Yücel, daha sonra Yeni Binyıl Gazetesinde muhabirlik görevinde bulunmuştur.

Kariyerine, Kanal 6 ekranlarında sunuculuk ile devam eden isim daha sonra Star TV’ye transfer olmuştur.

Star TV ekranlarında bir dönem Ana Haber spikerliği yapan Melda Yücel, HaberTürk ekranlarında geçiş yapınca burada Ekonomi Müdürlüğünün yanında ekonomi programlarının da sunuculuk görevini üstlenmiştir.

Yücel'in bir sonraki durağı ise CNBC-E olmuştur. Burada Finans Cafe programını hazırlayıp sunduktan sonra, kariyerine NTV ekranlarında devam etme kararı almıştır.

NTV’de Finans Cafe, Sektör Emlak ve Turizmde Dönüşüm gibi pek çok ekonomi programının sunuculuğunu gerçekleştiren Melda Yücel, Benim Şehrim programının yanında Osman Müftüoğlu ile birlikte Yaşasın Hayat programında da yer almıştır.

Kariyerine hızla devam etmektedir

Kariyerinde Geri Sayım, Piyasa Ekranı ve NTV’ye Sorun gibi ekonomi programları ile izleyenlerinin karşısına çıkan  Melda Yücel, şimdilerde NTV ekranlarında Osman Müftüoğlu ile birlikte Hayatın Senin Elinde programında sunuculuk yapmaktadır.

Melda Yücel, 71 boyunda, 58 kilo ağırlığında ve aslan burcudur.

Cengiz Kocaalp ile evli olan Melda Yücel'in iki çocuğu bulunmaktadır.
http://www.ankaramasasi.com/haber/2110093/melda-yucel-kimdir
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.