Çalışamaz haldeydi, tahliye edildi...

Filistin Kızılayı, abluka altındaki Gazze Şeridi'nin kuzeyinde yer alan Kudüs Hastanesindeki hastalar, aileleri ve sağlık çalışanlarının tahliye edildiğini bildirdi.
Ankara Masası
|
15 Kasım 2023, Çarşamba - 08:55
Çalışamaz haldeydi, tahliye edildi...

Filistin Kızılayı tarafından yapılan yazılı açıklamada, İsrail ordusunun devam eden bombardımanı, içeridekilere ateş açılması, elektriğin tamamen kesilmesi, su ve yiyecek sıkıntısı gibi sebeplerle Kudüs Hastanesi'nde yaşanan acil durum vurguland.

Açıklamada, bu koşullar altında tedavinin imkansız hale geldiği ve hastaların, tıbbi malzeme, ilaç ve yakıt sıkıntısı çeken güneydeki hastanelere nakledildiği ifade edildi.

Aynı zamanda, hastanede mahsur kalanların aileleri ve sağlık ekipleriyle birlikte tahliye edilmesinin zorlu ve tehlikeli bir süreç olduğu belirtildi. Bu tahliyenin, hastaneye ulaşımın engellendiği 10 günden fazla süren kuşatmanın ardından gerçekleştiği ifade edildi.

Dün, Uluslararası Kızılhaç Örgütü eşliğinde gerçekleşen tahliye konvoyu, bölgedeki çatışmalar nedeniyle hastaneye giremeyerek Gazze'nin güneyine geri dönmek zorunda kaldı. Bu durum, bölgedeki insani yardım malzemelerinin hastaneye ulaşmasını engellemiş ve acil durumu daha da derinleştirdi.

http://www.ankaramasasi.com/haber/2110138/calisamaz-haldeydi-tahliye-edildi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.