Üniversite öğrencilerine internet desteği başladı: 10 GB internet desteğine başvuru nasıl yapılır?

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Bak, üniversite öğrencilerine yönelik "teknolojik cihaz ve internet desteği" başvurularının başladığını duyurdu. Şartlar neler? Başvuru tarihi ne zaman? gibi soruların cevapları haberin detaylarında...
Umut Can Atmacaoğlu
|
15 Kasım 2023, Çarşamba - 10:48
Üniversite öğrencilerine internet desteği başladı: 10 GB internet desteğine başvuru nasıl yapılır?

Üniversite öğrencilerine yönelik teknolojik cihaz ve 10 GB internet desteği verileceğinin duyurulması sonrası konuya ilişkin ayrıntılar merak konusu oldu.

Yükseköğretim kurumlarında okuyan öğrencileri ilgilendiren kararın ayrıntıları belli oldu.

En temel şart olarak, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak ve 26 yaşından gün almamış olmak belirtilirken açık öğretim öğrencilerinin destekten yararlanamayacağı açıklandı.

İnternet desteği için gerekli şartlar

Öğrencilerin destek kapsamında alacağı bilgisayar ve telefon  vergiler dahil nihai satış bedelinin 9 bin 500 lirasından az olması gerekiyor. Ayrıca  cihazın ikinci el olmaması, satın alınan teknolojik cihaza ilişkin elektronik ortamda düzenlenen fatura olması ve faturanın desteği alacak öğrencinin Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarasını da içerecek şekilde adına düzenlenmiş olması, şartı bulunuyor. Son olarak  teknolojik cihaz ile internet desteği için bildirilen IBAN numarasının ve kullanılacak telefon hattının satın alan öğrenciye ait olması gerekmekte.

10 GB internet desteğine başvuru tarihi

10 GB internet desteği için başvurular bugün (15 Kasım) başladı. Başvurular, bakanlık bilişim sistemi üzerinden alınacak.

Öğrenciler, başvuru yaparken kendi kimlik bilgilerini ve kendi adına kayıtlı telefon numarasını sisteme girecek. Bu başvurular sistem üzerinden değerlendirilecek.

Başvuruda belirtilen bilgiler yanlış olduğu taktirde başvuru sistem üzerinden reddedilecek.  Kabul edilirse, öğrencinin bilgileri ilgili mobil şebeke işletmecilerine bildirilecek. Destek bakanlık tarafından mobil şebeke işletmecilerine ödenecek.

Ne kadar sürecek?

Başvuruları onaylanan öğrenciler 12 ay boyunca bu hizmetten faydalanabilecek. Her ay 10 GB ücretsiz internet desteği verilecek.

http://www.ankaramasasi.com/haber/2110170/universite-ogrencilerine-internet-destegi-basladi-10-gb-internet-destegine-basvuru-nasil-yapilir
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.