Nevbahar Demirağ Koç Kimdir?

İş insanı Ali Koç'un eşi olan Nevbahar Demirağ Koç Kimdir?
Canan Salman
|
15 Kasım 2023, Çarşamba - 11:20
Nevbahar Demirağ Koç Kimdir?

Türkiye'nin ünlü isimlerinden Nevbahar Demirağ Koç, 10 Mart 1974 tarihinde dünyaya geldi. Annesi 1970 Türkiye Güzellik Kraliçesi Afet Tuğbay, babası ise AND Film’in başkanı Turgut Demirağ'dır. Nevbahar Demirağ, ilkokuldan üniversiteye kadar eğitimini Amerika'da tamamladı ve mezuniyet sonrasında Los Angeles'ta yaşamaya devam etti.

Ünlü işadamı Rahmi Koç'un oğlu Ali Koç ile 21 Ekim 2005 tarihinde gerçekleşen nikah töreni, Mustafa Vehbi Koç'un evinde ve Hikmet Tekçe ile Ömer Karacan’ın şahitliğinde düzenlendi. Sanatın farklı alanlarına olan ilgisiyle bilinen Nevbahar Demirağ Koç, özellikle önemli resim sergilerini takip ediyor. KÜSAV’ın başkanı olan kayınvalidesi Çiğdem Simavi'nin açtığı sergilerin düzenli katılımcısı olarak biliniyor.

Spora olan büyük ilgisiyle tanınan Nevbahar Demirağ Koç, tenis oynamayı, yüzmeyi ve uzun yürüyüşleri seviyor. Ayrıca, Açık Kapı Sosyal Sorumluluk Derneği Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapıyor. İrem Kınay ile birlikte yazdığı "Bosphorus Private" kitabı, 2017 yılında Boğaziçi'nde bulunan 20 özel yalıyı tanıtan bir başyapıt olarak okurlarla buluştu.

Nevbahar Demirağ Koç, sanat, spor ve sosyal sorumluluk alanlarındaki etkinlikleriyle dikkat çekerken, aynı zamanda Türkiye'nin tanınmış isimlerinden biri olarak öne çıkıyor.

http://www.ankaramasasi.com/haber/2110179/nevbahar-demirag-koc-kimdir
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.