Çiğdem Simavi kimdir?

2016 yılında kalp krizi sonucu yaşamını yitiren iş adamı Mustafa Koç'un annesi olan Çiğdem Simavi kimdir? Çiğdem Simavi kaç yaşında, nereli?
Canan Salman
|
15 Kasım 2023, Çarşamba - 11:55
Çiğdem Simavi kimdir?

Türkiye'nin köklü ailelerinden birine mensup olan Çiğdem Simavi'nin asıl adının Çiğdem Meseretçioğlu olduğu ortaya çıktı. 1957 yılında iş adamı Rahmi Koç ile gerçekleştirdiği evlilikten üç çocuk sahibi olan Meseretçioğlu, 1960'ta Mustafa Koç'u, 1962'de Ömer Koç'u ve 1967'de Ali Koç'u dünyaya getirdi.

Rahmi Koç ile Çiğdem Meseretçioğlu'nun evliliği 1970'lerde tam tarihi bilinmemekle birlikte sona erdi. Bu dönemde Türkiye'nin önemli iş adamlarından biri olan Rahmi Koç ile yaşadığı evlilik, üç çocuğunun doğumuyla taçlanmıştı.

Çiğdem Simavi, 2016 yılında geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Mustafa Koç'un annesi olarak bilinir. 1957 senesinde Rahmi Koç ile evlenen ancak 1970 senesinde boşanan Çiğdem Simavi, sonrasında Günaydın Gazetesi'nin eski sahibi olan Haldun Simavi ile evlenmiştir.

Aslen İzmir'in köklü ailelerinden Meseretçioğlu ailesine mensup olan Çiğdem Simavi'nin babası, Armatör Avni Suat Meseretçioğlu'dur. Bu güçlü aile bağları, Türkiye'nin iş dünyasında ve medya sektöründe uzun yıllar boyunca etkili olmuştur.

http://www.ankaramasasi.com/haber/2110184/cigdem-simavi-kimdir
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.