Ahmet Ketenci kimdir?

Fenerbahçe Yönetim Kurulu asil listesinde yer alan Ahmet Ketenci kimdir? Ahmet Ketenci nereli kaç yaşında?
Canan Salman
|
15 Kasım 2023, Çarşamba - 12:02
Ahmet Ketenci kimdir?

İstanbullu 1981 doğumlu girişimcisi Ahmet Ketenci, Kasımpaşa semtindeki köklerinden aldığı güçle büyük başarılara imza atıyor. Rizeli olan Ketenci'nin ailesi, yıllar önce Rize'den İstanbul'a göç ederek Kasımpaşa'ya yerleşti. Ailenin dikkat çeken bir bağlantısı ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Kasımpaşa kökenli olmaları.

Ahmet Ketenci, aynı zamanda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın büyük oğlu Ahmet Burak Erdoğan'ın eşi Sema Erdoğan'ın ağabeyidir, yani dünürünün oğludur. İlk kez Aziz Yıldırım döneminde, Fenerbahçe Yönetim Kurulu yedek listesinde adı yer almıştır.

32 yaşında, 2014 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin bir iştiraki olan Beltur'dan genel müdürlük görevine atanmıştır. Daha sonra Başakşehir Futbol Kulübü'nde asbaşkanlık ve yönetim kurulu üyeliği görevlerinde bulunmuş ve 24 Haziran 2021 tarihinde bu görevinden ayrılmıştır.

25 Haziran 2021 tarihinde açıklanan listede, Ahmet Ketenci, Fenerbahçe Yönetim Kurulu asil listesinde yer alarak, taraftarların büyük beğenisini kazanmıştır. Ali Koç'un güvenini kazanan Ketenci, Fenerbahçe camiasına önemli katkılarda bulunmaya aday görünüyor.

Ahmet Ketenci'nin yöneticilik kariyerindeki bu yeni dönem, hem kişisel başarısını hem de Fenerbahçe'nin gelecekteki başarı hikayesini şekillendirmeye aday gibi görünüyor. Türk sporu ve yönetim dünyası, Ahmet Ketenci'nin atılımlarını heyecanla takip ediyor.

http://www.ankaramasasi.com/haber/2110201/ahmet-ketenci-kimdir
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.