Muhteşem Demirağ kimdir?

Türk sinema ve fotoroman oyunculuğu yapmış olan Muhteşem Demirağ kimdir? Muhteşem Demirağ nereli?
Barış Yılmaz
|
15 Kasım 2023, Çarşamba - 13:35
Muhteşem Demirağ kimdir?

Muhteşem Naci Demirağ, 9 Mart 1954 tarihinde İstanbul'da dünyaya geldi. Türk sinemasının önemli isimlerinden biri olarak bilinen Demirağ, aynı zamanda şarkıcı Rüçhan Çamay ve sinemacı Turgut Demirağ'ın oğludur. Ünlü şarkıcı Melike Demirağ'ın ve Nevbahar Demirağ'ın ağabeyi olarak büyüdü.

Sanat kariyerine Yeşilçam'da sinema oyunculuğu ve fotoroman oyunculuğu yaparak başlayan Muhteşem Naci Demirağ, Türk sinemasının altın dönemlerinde birçok projede yer aldı. Kartal Tibet'in yönettiği ve Yavuz Turgul'un yazdığı "Aile Kadını" adlı filmde Emir karakterini canlandırarak, Müjde Ar'la birlikte başrolleri paylaştığı unutulmaz bir performans sergiledi.

1980'li yılların sonunda Bodrum'a yerleşen Demirağ, burada hayatını sürdürdü ve 1985 yılında ABD'li modacı Rose Mary Tramantono ile evlendi. Bu evlilik, onun hayatındaki önemli dönemeçlerden biri olarak kayıtlara geçti.

Ancak, trajik bir şekilde, 21 Ekim 2003 tarihinde Bodrum'daki çiftlik evinde intihar ederek aramızdan ayrıldı. Demirağ'ın mezarı Zincirlikuyu Mezarlığı'nda bulunmaktadır.

Muhteşem Naci Demirağ, Türk sinemasının unutulmaz isimlerinden biri olarak anılmaya devam ediyor. Sanatındaki başarıları ve kişisel hayatındaki zorluklarla dolu hikayesi, onu hem bir aktör olarak hem de bir birey olarak hatırlamamıza neden oluyor.

http://www.ankaramasasi.com/haber/2110203/muhtesem-demirag-kimdir
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.