Bakan Tekin: Öğretmen ataması mutlaka olacak

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, öğretmen atamalarına değindi. Atama yapılacağını duyuran Tekin, "Tarih olarak bütçenin Genel Kurul'dan geçmesini bekliyoruz." diye konuştu.
Umut Can Atmacaoğlu
|
15 Kasım 2023, Çarşamba - 13:59
Bakan Tekin: Öğretmen ataması mutlaka olacak

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, AK Parti grup toplantısı öncesi gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Okul öncesi öğrencilere ücretsiz yemek verilmesine ilişin soruya, deprem sebebiyle bütçede kısıtlama olduğunu belirten Bakan Tekin, 2023 yılında 2 milyon öğrenciye ücretsiz 1 öğün yemek verildiğini açıkladı.

Milli Eğitim Akademisi projesi hakkında konuşan Tekin, akademi planlaması hazırlığı içinde olduklarına vurgu yaparak şu şekilde konuştu:

"Öğretmen arkadaşlarımızın akademiyle yani üniversiteyle iş birliği halinde, hem adaylık sürecinde hem öğretmenlik sürecinde eğitimlerle kendilerini geliştirmelerini, gündeme adapte olmalarını, yeni gelişmeleri takip etmelerini arzu ediyoruz. O yüzden de akademi planlaması hazırlığı içindeyiz. Hazırlık tamamlandığında kuruluşu için yasal düzenlemeleri TBMM'nin onayına sunarız" 

"Öğretmenlerin ekonomik problemlerini çözmek için çaba sarf ediyoruz"

24 Kasım Öğretmenler gününde öğretmenlere 1 maaş ikramiye istekleri hakkında soru sorulan Bakan, "Maliye Bakanlığı ile istişare halinde öğretmen arkadaşlarımızın ekonomik problemlerini çözmeye çaba sarf ediyoruz. Böyle bir şey olursa zaten Cumhurbaşkanımız ve Maliye Bakanımız duyurur. Öğretmen arkadaşlarımızın özlük haklarıyla ilgili bütçe sınırları çerçevesinde yapabileceğimiz her şeyi yapmaya çaba sarf ediyoruz" dedi.

"Formül arayışı içerisindeyiz"

Yusuf Tekin, bina yetersizliği yaşanan yerlerde özel okulların boş kalan kapasitelerinin kullanılmasına ilişkin Hazine ve Maliye Bakanlığı ile ortak çalışma yürütüldüğünü dile getirdi.

Bakan şu şekilde konuştu:

"Atamalar mutlaka olacak"

Öğretmen atamaları ile ilgili konuşan Tekin atamaların yapılacağını şu sözlerle aktardı:


http://www.ankaramasasi.com/haber/2110208/bakan-tekin-ogretmen-atamasi-mutlaka-olacak
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.