Ak Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan’dan Mansur Yavaş’a “Dijital Hayvanat Bahçesi” tepkisi

Ak parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan, “Dijital Hayvanat Bahçesi” kuracağı gerekçesiyle Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a tepki gösterdi. Özcan, “ANKAPARK'ın çürümesine göz yuman Sayın Yavaş, 160 milyon TL'ye sanal dinozorlar yaptırıyor” dedi.
Ersin Küçükbarak
|
15 Kasım 2023, Çarşamba - 14:23
Ak Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan’dan Mansur Yavaş’a “Dijital Hayvanat Bahçesi” tepkisi

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, adaylık sürecinden itibaren Ankapark’a ağır eleştiriler yöneltti.

800 milyon doların çöpe atıldığını ileri süren Yavaş, Ankapark’ın işletmesini devralsa da hırsızlık ve yıpranma nedeniyle çalıştırılamaz durumda olduğu gerekçesiyle işletmeye almadı.

Mansur Yavaş, Ankapark’ın yeniden ayağa kaldırılmasının büyük bir yatırım istediğini belirterek müdahalede bulunmadı.

Bu yaklaşım Ak Parti’den büyük tepki aldı.

Mansur Yavaş’ın “Ankapark’ın göz göre göre ve bilerek çürümesine göz yumduğu eleştirileri yapıldı.

Ak Partili isimler Ankara’nın bir büyük kazanımı ve yatırımının bu şekilde yok edildiği ve milletin parasının heba olduğunu söyleyerek Mansurr Yavaş’a tepki gösterdiler.

Ak Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan, “Ankapark üzerinden bir algı oluşturmaya çalışıyor” dediği Yavaş’ın “Dijital Hayvanat Bahçesi ihalesi yaptığını ortaya çıkardı.

Yerel seçimlere sadece 5 ay kala yapılan 160 milyon 880 bin liralık Dijital Hayvanat Bahçesi projesine tepki gösteren Özcan şunları dile getirdi:

“3 günde 1,5 milyon ziyaretçi ağırlayan ANKAPARK’ı çürümeye terk etti

“Sayın Mansur Yavaş'ın 3 gün içerisinde 1 milyon ziyaretçi ağırlayan Ankara'nın en değerli vizyon projelerinden biri olan ANKAPARK'ı  4 buçuk yılda nasıl çürümeye terk ettiğini, yağmalanmasına göz yumduğunu sadece Ankara değil tüm Türkiye biliyor.”

“Acil çözülmesi gereken sorunları ısrarla görmezden geliyor”

“Yavaş Ankara'nın acil çözülmesi gereken birçok sorununu ısrarla görmezden geliyor. Yapılan uyarılara, çağrılara dahi kulak asmadı. 4 buçuk yıldır Ankara'ya hizmet etmeyen Yavaş, şimdi yerel seçimlere 5 ay kala halka 'çalışıyor' gibi görünmek için uğraşıyor.”

“Dijital Hayvanat Bahçesi ile halkın parasını çöpe atıyor”

“Ancak Yavaş yaptığı 160 Milyon 880 Bin TL'lik "Dijital Hayvanat Bahçesi" ihalesi ile halkın parasını ne yazık ki yine çöpe atıyor. ANKAPARK'ın çürümesine göz yuman Sayın Yavaş, 160 Milyon TL'ye sanal dinozorlar yaptırıyor."

http://www.ankaramasasi.com/haber/2110212/ak-parti-ankara-il-baskani-hakan-han-ozcandan-mansur-yavasa-dijital-hayvanat-bahcesi-tepkisi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.