Yasemin Kozanoğlu kimdir?

Türk manken ve oyuncu olan Yasemin Kozanoğlu kimdir? Yasemin Kozanoğlu nereli, kaç yaşında?
Barış Yılmaz
|
15 Kasım 2023, Çarşamba - 15:37
Yasemin Kozanoğlu kimdir?

İstanbul doğumlu ünlü manken ve oyuncu Yasemin Kozanoğlu, 7 Temmuz 1978 tarihinde dünyaya geldi. Ahu Tuğbay ve Ahmet Kozanoğlu'nun kızı olan Yasemin, ailesinin boşanması sonrasında anneannesi Saadet Hanım tarafından büyütüldü. Beşiktaş Spor Kulübü'nün eski başkanlarından Abdullah Ziya Kozanoğlu'nun torunu olan Yasemin Kozanoğlu, eğitimine Hasan Ali Yücel İlkokulu'nda başladı ve Eseniş Lisesi'nden mezun oldu.

Sporcu kimliğiyle de tanınan Kozanoğlu, sekiz yıl boyunca profesyonel artistik buz pateni sporuyla uğraşarak birçok madalya kazandı. Daha sonra Londra Amerikan Üniversitesi'nde video prodüksiyon eğitimi aldı ve Türkiye'ye dönerek çalışma hayatına atıldı.

Kozanoğlu'nun medya kariyeri, Raks Marşandiz müzik şirketinde başladı ve ardından yönetmen Sinan Çetin ile tanışmasıyla film setlerine adım attı. Reklam filmleri ve Sinan Çetin'in yönettiği "Romantik" adlı filmle oyunculuk kariyerine başlayan Yasemin Kozanoğlu, ATV için çekilen "Çilekli Pasta" adlı filmle geniş kitlelere ulaştı.

Aşk hayatında da adından sıkça söz ettiren Kozanoğlu, Fenerbahçe eski Başkanı Ali Şen'in oğlu Adnan Şen ile nişanlılık yaşadıktan sonra ayrıldı. Daha sonra yarışma organizatörü Özcan Sandıkçıoğlu'nun oğlu Can ile bir ilişki yaşayan ünlü oyuncu, Akmerkez'in sahibinin oğlu Raif Dinçkök ve kaçakçı Ayşegül Nadir'in oğlu Serkan Nadir ile de flört etti. 2004 yılında Kanadalı DJ Aly ile birlikteliğiyle dikkat çekti.

Mankenlik ve oyunculuk kariyerinin yanı sıra DJ'lik yaparak müzik dünyasına adım atan Yasemin Kozanoğlu, İstanbul'daki birçok gece kulübünde performans sergiledi ve kendi albümünü hazırladı.

2003 yılında "Hürrem Sultan" adlı dizide Gülfem karakterini canlandıran Kozanoğlu, 2004 yılında ATV'de yayınlanan "Ünlüler Çiftliği" adlı yarışmada yer aldı. 2007 yılında "Avrupalı" adlı sinema filminde başrolde yer aldı.

http://www.ankaramasasi.com/haber/2110225/yasemin-kozanoglu-kimdir
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.