Anıl Piyancı kimdir?

Türk rap müzisyeni ve söz yazar olan ve geniş bir hayran kitlesine sahip molan genç rapçi Anıl Piyancı kimdir?
Suat Mutlu
|
15 Kasım 2023, Çarşamba - 17:04
Anıl Piyancı kimdir?

Anıl Piyancı, 17 Temmuz 1990 tarihinde Karşıyaka, İzmir'de doğmuş ve Anadolu Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun olmuştur. Müzik kariyerine genç yaşta başlayan Piyancı, birçok projede yer almış ve özellikle rap ve Hip-Hop tarzındaki müziklere olan ilgisini küçük yaşlarda keşfetmiştir. 13-14 yaşlarındayken ilk sözlerini yazmaya başlayarak, rap sanatına olan yeteneğini ortaya koymuştur. Aynı dönemde graffiti sanatıyla da ilgilenen Piyancı, müziğe tam anlamıyla odaklanmak için karar almış ve yeraltı rap sahnesinde hızla tanınan bir isim olmuştur.

2006 yılından bu yana müzikal kariyerine devam eden Piyancı, çeşitli organizasyonlarda yer alarak adını duyurmuş ve rap dünyasının ünlü isimleriyle işbirlikleri yapmıştır. 16 yaşında "Yeşil Oda" adlı ilk Hip-Hop stüdyosunu kuran sanatçı, 2012 yılında Grogi ile birlikte Yetenek Sizsiniz Türkiye programına katılmıştır, ancak ikinci turda elenmiştir. Profesyonel anlamdaki ilk albümü olan "Zaman Yok"u 2013 yılında piyasaya sürmüştür.

Piyancı, müzik kariyerine odaklanmasının yanı sıra 2010'dan bu yana hip hop müziğiyle de ilgilenmiş ve 2011 yılında Ezhel'in "Sekiz" adlı şarkısında yer almıştır. "Git" ve "Bi Duman Hip-Hop" gibi şarkılarıyla büyük bir çıkış yakalamış ve çeşitli sanatçılarla ortak projelere imza atmıştır.

2019'da Zeynep Bastık ile seslendirdiği "Bırakman Doğru mu?" adlı şarkı, Spotify Türkiye'de yazın en çok dinlenen şarkılar listesine girmiştir. Ayrıca, 2020'de MüzikOnAir ve Bahçeşehir Üniversitesi Radyosu'nun düzenlediği "Müziğin Yıldızları Ödülleri"nde "En İyi Çıkış Yapan Rap Müzik Sanatçısı" ödülünü kazanmıştır. Aynı yıl Universal Müzik Yapım ile işbirliğine başlamıştır.

http://www.ankaramasasi.com/haber/2110242/anil-piyanci-kimdir
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.