Gürkan Zengin'den İmamoğlu-Özel değerlendirmesi

Gazeteci Gürkan Zengin, CHP’de ister istemez ikili bir yönetim olduğunu belirterek “bundan sonra Ekrem Bey’in gözü Ankara’da olacaktır. 2028’e doğru oturup pazarlık edecekleri açık” dedi.
Ersin Küçükbarak
|
15 Kasım 2023, Çarşamba - 17:40
Gürkan Zengin'den İmamoğlu-Özel değerlendirmesi

Gürkan Zengin, Ankara Masası Gündem özel yayınında gazeteci Fatih Atik’in sorularını yanıtladı.

CHP’deki Kurultay sonuçlarını değerlendiren Zengin, Özgür Özel’in seçilmesinde Ekrem İmamoğlu’nun oynadığı role işaret etti.

Gürkan Zengin, “İstanbul da Ekrem Bey’in desteği ile kazanıldı, Ankara’daki Kurultay’da. Her manada ki desteği ile kazanıldı deyim her şekilde desteği ile kazanıldı. Ve şuanda CHP’de ister istemez bir ikili yönetim var” şeklinde konuştu.

Zengin şöyle devam etti:

“Bundan sonra Ekrem Bey’in gözü Ankara’da olacaktır”

“Kağıt üzerinde görülmez ama fiilen, eş başkanlık diyorlar ya neredeyse eş başkanlık konumunda bir durum var. Hatta bazı genel başkan yardımcılarının veya etkili isimlerin neden Özgür’ü destekledin de beni desteklemedin diye’ rahatsızlık duyduklarına dair değerlendirmeler de duyuyorum CHP’nin etkili isimlerinden. O kadar belirleyici oldu Ekrem Bey çok açık. Ekrem Bey’in de aklında herhalde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı yok, bu dönem için söylemiyorum. Diyelim kazandı, diyelim kaybetti bundan sonra Ekrem Bey’in gözü Ankara’da olacaktır. 2028’e doğru oturup pazarlık edecekleri açık, aşikar.”

Bundan sonraki siyasi süreci de yorumlayan Gürkan Zengin, “Büyük kavgalar çıkacak, parti bölünecek parçalanacak diye bir şey yok anlaşabilirler. Çok erken konuşmalar bunlar ama birinin genel başkanlık ötekisinin ise cumhurbaşkanlığı adaylığında mutabakata varmaları bir anlaşma formülü olabilir. Bunlar konuşuluyor mantıksız falan da değil.” Değerlendirmesinde bulundu.

Zengin şunları söyledi:

“Bir anlaşmaya giderlerse kimse şaşmasın”

“ Biraz kişisel duygularına, hırs durumlarına o koltukların CHP Genel Başkanlığı mı daha önemli? Cumhurbaşkanlığı mı daha önemli? Bence ikisi de anlamlı ikisi de önemli koltuklardır. Gayet kıymetli koltuklar mutabık kalabilecekleri koltuklar. Özgür Bey, ‘Ben burada kalayım’ diyebilir, Ekrem Bey’de ‘Ben cumhurbaşkanı olayım’ diyebilir tam tersi de olabilir iki koltukta Türkiye açısından son derece değerlidir, son derece anlamlıdır böyle bir anlaşmaya giderlerse kimse şaşmasın.”

“Tayyip Bey’i bir dönem daha iktidara getirirlerse o da kimseyi şaşırtmaz”

“ Bir becerisizlik daha yaparlar da o kavga bu kavga falan filan diye birbirlerini yine kilitleyip Tayyip Bey’i bir dönem daha veya bir AK Partili ismi daha bir dönem daha iktidara getirirlerse o da kimseyi şaşırtmaz. CHP’de böyle bir kabiliyetsizlik oluyor.

http://www.ankaramasasi.com/haber/2110248/gurkan-zenginden-imamoglu-ozel-degerlendirmesi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.