Çöp evde bulunan çocuğun teyzesi hakim karşısında

Bursa'da çöp evde bakımsız halde, neredeyse ölmek üzereyken bulunan 9 yaşındaki erkek çocuğun teyzesinin yargılandığı davaya devam edildi.
Mevlüt Peker
|
15 Kasım 2023, Çarşamba - 18:00
Çöp evde bulunan çocuğun teyzesi hakim karşısında

Bursa 10. Ağır Ceza Mahkemesi'nde, basına kapalı gerçekleştirilen duruşmada, "kişiyi hürriyetten yoksun kılma", "ihmali davranışla kasten adam öldürmeye teşebbüs" ve "çocuğa karşı eziyet" suçlarından 30 yıl 6 aya kadar hapis cezası istemiyle yargılanan tutuklu sanık Kamuran Pınar A'nın davası görüldü. Duruşmaya, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı vekili ve taraf avukatları katıldı. Mahkeme heyeti, sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

Kiralık dairede yaşanan dram

Olay, Bursa'da Kamuran Pınar A'ya kiraya verilen bir dairede başladı. Daire sahibi Aydın S, kirasını ödemeyen Kamuran Pınar A'ya dava açtı. Mahkeme, evin tahliye edilmesine karar verdi. Ancak, icra ekibinin kapıyı açtırıp kilidi değiştirmesine rağmen, Kamuran Pınar A evin kilidini tekrar değiştirerek mahkemenin kararına uymadı.

Çöpler arasında bulunan çocuk

Bu süreçte, emniyette ifadesi alınan Kamuran Pınar A'nın evinin temizlenmesi için çağrılan Nilüfer Belediyesi temizlik görevlileri, geçen yıl temmuz ayında, kapısı kilitli bir odada çöplerin arasında sağlık durumu kötü olan 9 yaşındaki C.M.A'yı baygın halde buldu. Çocuğun annesi, Kamuran Pınar A'nın ablası Yasemin A. olarak tespit edildi ve çocuk, savcılık kararıyla Antalya'da yaşayan anneye teslim edildi. Daha sonra C.M.A ve Kamuran Pınar A'nın 16 yaşındaki kızı E.Z.A, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüklerince koruma altına alındı. C.M.A, Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

http://www.ankaramasasi.com/haber/2110255/cop-evde-bulunan-cocugun-teyzesi-hakim-karsisinda
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.