Gürkan Zengin'den "projektörler Akşener'e dönecek" değerlendirmesi

Gazeteci Gürkan Zengin, Kemal Bey sahneden çekilince projektörlerin Meral Akşener’e döneceğini belirterek İyi Partililerin de bir yenilenmeye gidebileceğini söyledi. Zengin, “Meral Hanımın da mı 5 Genel Seçimi kaybetmesi gerekiyor?” diye sordu.
Ersin Küçükbarak
|
15 Kasım 2023, Çarşamba - 18:11
Gürkan Zengin'den "projektörler Akşener'e dönecek" değerlendirmesi

Gürkan Zengin Ankara Masası Gündem Özel yayınında gazeteci Fatih Atik’in konuğu oldu.

14 ve 28 Mayıs seçimlerinin ardından sürekli CHP’nin 7. Genel Başkanı olan Kemal Kılıçdaroğlu’nun eleştirilerin hedefi olduğuna işaret eden Zengin, Kurultay’daki değişim sonrası projektörlerin İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e döneceğini belirtti.

Gürkan Zengin şunları söyledi:

“Meral Hanımın da mı 5 Genel Seçimi kaybetmesi gerekiyor?”

“Meral Hanımın da mı 5 Genel Seçimi kaybetmesi gerekiyor? Kemal Bey’in yarattığı tabloya benzer bir tablo ortaya çıkması için. Meral Hanım bugün 67 yaşında bir sonraki seçim 4 sene sonra yapılacak 71 yaşında bu seçime girecek öyle mi? Oraya gidiyor iş tablo bu.”

“ Neden Meral Hanım da değişmesin?”

“ Neden Meral Hanım da değişmesin? 1997 senesinde Ankara’da muhabirlik yapıyordum Meral Hanım içişleri bakanıydı. 1997… 20-22 yıl önce Meral Hanım içişleri bakanıydı bugün 67 yaşında. 4 sene seçim yok ve ortada başarı yok, oy artışı yok, göz dolduran bir performans yok dolayısıyla Meral Hanım’ın liderliği neden tartışılmıyormuş? Neden tartışılmayacakmış?”

Gazeteci Gürkan Zengin, Fatih Atik’in ”Yerel seçimden sonra kongrede değişiklik olur diye konuşuluyor Ankara’da Genel Başkanlıkta” sözleri üzerine şu değerlendirmede bulundu:

“Kemal Bey’in yaşadığı sorunların yarısından çoğunu da Meral Hanım da yaşıyor”

“Olmalı, demek ki orada da bir taban hareketliliği var. Şimdi İYİ Parti, ilk seçimde yüzde 10 çıkınca Türkiye sosyolojisinde bir karşılığı var. Vardı zaten MHP’nin yaptığı hatalarla, orta Anadolu da sıkışmışlık hali ile o açılımı sağlayamamış bir MHP vardı. Şehirli bir milliyetçilik var, seküler bir milliyetçilik var, doğru bir taban var. Kim yönlendirdiyse yönlendirdi, doğru okumalarla toplumun doğru okuması ile ortaya bir İYİ Parti gerçeği çıktı ve yüzde 10 ve aşağıya da düşmüyor. Aşağı inen bir başarısızlık da yok duruyor. Ama onu neden yukarı çıkartamıyoruz? 6 yıl, 7 yıl, 8 yıl, 2 Genel seçim, vahim bir ekonomik tablo, siyasi tablo. Pekala yükselebilir doğru bir milliyetçilik anlayışı doğru bir ekonomik politikalar ama neye takılıyorsunuz? Kimin peşine takılıyorsunuz? Kadrolarınız kim? Nasıl yönetiyorsunuz? Topluma verdiğiniz güven var mı? Kemal Bey’in yaşadığı sorunların yarısından çoğunu da Meral Hanım da yaşıyor.”

“Umarım İYİ Partililer bir yenilenme yapabilirler”

“ Kemal Bey çekilince sahneden bundan sonra projektörler biraz daha Meral Hanım’a dönecektir. Dolayısıyla yerel seçimlerden sonra o imkan varsa öyle bir durum varsa umarım İYİ Partililer bir yenilenme yapabilirler. Dış politikayı da dahil ederek söylüyorum dış politika çok önemlidir.”

http://www.ankaramasasi.com/haber/2110256/gurkan-zenginden-projektorler-aksenere-donecek-degerlendirmesi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.