Mısırlı Bakan’dan Türkiye’ye teşekkür!

Mısır Sağlık Bakanı Halid Abdulgaffar, Gazze'ye sağlamış olduğu ilaç ve tıbbi malzeme desteğinden ötürü Türkiye'ye teşekkür etti. Abdulgaffar, "Türkiye, Gazze Şeridi'ne tıbbi yardımlar göndermek için Mısır ile iletişim geçen ülkelerin başında geliyor" dedi.
Mevlüt Peker
|
15 Kasım 2023, Çarşamba - 19:10
Mısırlı Bakan’dan Türkiye’ye teşekkür!

Mısır Sağlık Bakanı Halid Abdulgaffar, İsrail'in Gazze Şeridi'ne yönelik abluka ve saldırıları sırasında sağlanan tıbbi destekler için Türkiye hükümetine ve halkına teşekkürlerini iletti.

Ortak basın toplantısı

Abdulgaffar, Mısır'daki Nasır Araştırma Enstitüsü Hastanesi'nde Türkiye Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile birlikte bir basın toplantısı düzenledi. İki ülke arasındaki tarihi kardeşlik ilişkilerine vurgu yapan Abdulgaffar, Gazze'ye yönelik tıbbi destekler konusunda Türk mevkidaşıyla sürekli iletişim halinde olduklarını belirtti.

Türkiye-Mısır iş birliği ve Gazze'ye yardım

Koca'nın Mısır ziyaretinin, Gazze'deki olaylar başladığından bu yana sürdürülen işbirliğinin bir göstergesi olduğunu ifade eden Abdulgaffar, Türkiye'nin Gazze'ye tıbbi yardım gönderen ülkeler arasında öncü olduğunu ve Mısır'ın Ariş kentindeki hastanelerde yaralılara tedavi hizmeti veren Türk doktorların bulunduğunu kaydetti.

Gazze'deki durum ve uluslararası çabalar

Abdulgaffar, Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi'nin talimatları doğrultusunda Gazze'den tüm hasta ve yaralıları kabul etmeye hazır olduklarını belirtti. Ayrıca, uluslararası örgütlerin verilerine göre, İsrail saldırılarında öldürülen Filistinlilerin sayısının 11 bini aştığını, yaklaşık 28 bin kişinin de yaralandığını hatırlatarak, Mısır'ın Gazze'deki kanser hastaları için gösterdiği çabaları da vurguladı.

http://www.ankaramasasi.com/haber/2110263/misirli-bakandan-turkiyeye-tesekkur
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.