Şifa Hastanesi’nde tüm sağlık hizmetleri durdu

Terörist ve işgalci İsrail’in Gazze'de yoğun saldırı ve ambargo uygulayarak nefes aldırmadığı Şifa Hastanesi'nde tüm sağlık hizmetleri durdu.
Mevlüt Peker
|
15 Kasım 2023, Çarşamba - 20:40
Şifa Hastanesi’nde tüm sağlık hizmetleri durdu

Gazze Şeridi'ndeki Şifa Hastanesi'ne İsrail ordusunun baskın düzenlemesi sonucu, hastanede sağlık hizmetlerinin tamamen durduğu bildirildi. Güvenlik gerekçesiyle adını açıklamak istemeyen bir kaynak, hastanenin İsrail ordusu tarafından kuşatıldığını ve içerideki Filistinlilerin alıkonulduğunu belirtti.

Hastanede hayati tehlike ve salgın riski

Kaynak, hastanede sağlık hizmetlerinin durması nedeniyle yüzlerce hastanın ve yaralının hayati tehlikesinin bulunduğunu ifade etti. Yaraların çürümeye başlaması nedeniyle salgın hastalıkların ortaya çıkma riskinin arttığına dikkat çekti.

İsrail askerlerinin hastanede alıkoyma eylemleri

İsrail askerlerinin, Şifa Hastanesi'ne sığınan Filistinlileri binalarda alıkoymaya devam ettiği ve hastaneye giriş çıkışları engellediği aktarıldı. Ayrıca, İsrail güçlerinin hastanenin diyaliz bölümünde konuşlandığı ve diğer bölümleri de kuşatma altına aldığı belirtildi.

Şifa Hastanesi'ndeki durumun trajikliği

Filistinli kaynaklar, Şifa Hastanesi'ndeki durumun son derece trajik olduğunu vurguladı. İsrail ordusunun bu sabah Gazze'de binlerce hasta ve yerinden edilmiş sivilin bulunduğu bölgenin en büyük sağlık tesisi olan Şifa Hastanesi'ne baskın düzenlediği bildirildi.

http://www.ankaramasasi.com/haber/2110272/sifa-hastanesinde-tum-saglik-hizmetleri-durdu
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.