Hamas: İsrail, Şifa Hastanesi’nde tiyatro kurguluyor

İslamî Direniş Hareketi (Hamas), işgalci İsrail’in Şifa Hastanesi'ne silah yerleştirerek komik bir tiyatro kurguladığını bildirdi.
Mevlüt Peker
|
15 Kasım 2023, Çarşamba - 20:59
Hamas: İsrail, Şifa Hastanesi’nde tiyatro kurguluyor

Hamas, İsrail ordusunun Gazze'nin batısındaki Şifa Hastanesi'ne düzenlediği sabah baskınında silah bulduğu iddiasını "komik bir tiyatro oyunu" olarak nitelendirdi. Hamas, İsrail'in "Hamas'ın faaliyetlerinin bulunduğuna işaret eden istihbarat bilgileri doğrultusunda belirli bir yerleşkeye baskın düzenlediğine" dair açıklamasına yanıt verdi.

İsrail'in iddialarına eleştiri

İsrail'in Şifa Hastanesi'nde silah ve teçhizat bulunduğunu iddia etmesinin, "Gazze'de sağlık sektörünü yok etmeye yönelik suçunu meşrulaştırmaya çalıştığı yalanların ve ucuz propagandanın devamından başka bir şey olmadığı" belirtildi. Bu iddiaların, İsrail'in Rantisi Çocuk Hastanesi'ne baskın sırasında yaptığı içi boş propagandanın benzeri olduğu kaydedildi.

Uluslararası topluma çağrı

Açıklamada, "İsrail'in çocuklara, kadınlara ve savunmasız sivillere karşı işlediği suçları örtbas etmek için yaydığı yalan ve aldatmacanın boyutunun farkındayız" ifadeleri kullanıldı. Hamas, Birleşmiş Milletler ve uluslararası kuruluşlara, hastanelerin koşullarını gözden geçirmek ve İsrail'in yalan söylemi ile asılsız iddialarını tespit etmek için uluslararası bir komite kurma çağrısını iki haftadır birden fazla kez tekrarladı.

İsrail güçlerinin baskını

İsrail güçleri, bu sabah erken saatlerde Gazze'nin kuzeyindeki Şifa Hastanesi'ne tanklar eşliğinde baskın düzenlemişti.

http://www.ankaramasasi.com/haber/2110276/hamas-israil-sifa-hastanesinde-tiyatro-kurguluyor
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.