İsrailli askerleri, Şifa’nın oksijen teknisyenlerini alıkoydu

İşgalci İsrail askerleri, Gazze'deki Şifa Hastanesi'nin jeneratörünü ve oksijen ünitesini çalıştıran teknisyenleri alıkoydu.
Mevlüt Peker
|
15 Kasım 2023, Çarşamba - 22:14
İsrailli askerleri, Şifa’nın oksijen teknisyenlerini alıkoydu

Gazze'deki Filistin Sağlık Bakanlığı, İsrail askerlerinin Gazze Şeridi'nde devam eden işgali sırasında, Şifa Hastanesi'ni kuşatarak, hayati öneme sahip iki teknisyeni alıkoyduğunu duyurdu. Bu teknisyenler, hastanenin oksijen ünitesi ve jeneratör sistemini çalıştırmakla görevliydi ve yedekleri bulunmuyordu.

Şifa Hastanesi'nde sağlık hizmetlerine darbe

Sağlık Bakanlığı'nın açıklamasına göre, İsrail askerleri, Gazze Şeridi'nin en büyük tıbbi kompleksi olan Şifa Hastanesi'nde kritik görevler üstlenen iki teknisyeni alıkoyarak, sağlık hizmetlerine büyük bir darbe vurdu.

İsrail ordusunun baskını ve Hamas'ın uyarısı

İsrail ordusu, Gazze'deki Şifa Hastanesi'ne baskın düzenleyerek, binlerce hastayı ve yerinden edilmiş sivili etkileyen bir durum yarattı. Hamas, bu baskında olası bir katliama karşı uyarıda bulunarak, hastane personeli, yaralılar ve hastanede bulunan yerinden edilmiş Filistinlilerin güvenliğinden İsrail'i, ABD'yi ve uluslararası toplumu sorumlu tuttu.

http://www.ankaramasasi.com/haber/2110289/israilli-askerleri-sifanin-oksijen-teknisyenlerini-alikoydu
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.