Gazzeli hastaları taşıyan uçaklar Türkiye’ye geldi

Gazzeli 26 hasta ile 13 refakatçiyi Mısır'dan getiren uçaklar Türkiye'ye indi. Esenboğa Havalimanı'na ulaşan uçaklardan ambulanslara nakledilen hastalar, Bilkent Şehir Hastanesine götürülüyor.
Mevlüt Peker
|
16 Kasım 2023, Perşembe - 01:00
Gazzeli hastaları taşıyan uçaklar Türkiye’ye geldi

Gazze'deki İsrail saldırılarından etkilenen bazı kanser hastaları ve refakatçileri, Türkiye'ye ulaştı. Mısır'ın El Ariş Havalimanı'ndan hareket eden iki uçak, Ankara'nın Esenboğa Havalimanı'na indi.

Sağlık Bakanı Koca'nın rolü ve hastaların transferi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Gazze'ye yönelik sağlık yardımları ve hastaların transferi konusunda Mısır'da gerçekleştirdiği görüşmelerin ardından, bazı hastalarla birlikte Türkiye'ye döndü. Gazze'den ambulanslarla El Ariş Havalimanı'na getirilen hastalar, Cumhurbaşkanlığı ve Milli Savunma Bakanlığına ait uçaklarla Türkiye'ye taşındı.

Hastaların karşılanması ve tedavileri

Esenboğa Havalimanında Türk sağlık ekipleri tarafından karşılanan hastalar, ambulanslarla Bilkent Şehir Hastanesi'ne nakledildi. Hastaların sağlık durumları, yolculuk boyunca Türkiye'den gelen 9 kişilik uzman sağlık ekibi tarafından sürekli olarak takip edildi. Bu operasyon, Türkiye'nin bölgedeki insani yardım çabalarının bir parçası olarak görülüyor.

http://www.ankaramasasi.com/haber/2110299/gazzeli-hastalari-tasiyan-ucaklar-turkiyeye-geldi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.