Murat Bakan kimdir?

Siyasetçi Murat Bakan, merak edilen isimler arasında yer alıyor. Peki, kimdir Murat Bakan? Hangi partide, hangi rolleri üstlendi? Detaylar haberimizde...
Hande Akyol
|
16 Kasım 2023, Perşembe - 00:45
Murat Bakan kimdir?

Murat Bakan, 10 Ocak 1972 yılında Ankara'da dünyaya gelmiştir.

Babasının ismi Kemal, annesinin Şehriban'dır. 

Tüm eğitim öğretim hayatını İzmir'de tamamlayan Murat Bakan, Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olduktan sonra serbest avukatlık yapmaya başlamıştır. 

Siyasette aktif bir isim

Daha sonra siyasete atılan Murat Bakan, İzmir Karabağlar Belediye Meclisi CHP Grup Başkanvekilliği ve Hukuk Komisyonu Başkanlığı, İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi CHP Grup Sözcülüğü ve Hukuk Komisyonu Başkanlığı, Karabağlar Kent Konseyi Kurucu Başkanlığı görevlerini üstlenmiştir.

2009-2013 yılları arasında İzmir Kent Konseyleri Birliği kurucusu, ilk dönem sözcüsü, onursal üyesi ve Türkiye Kent Konseyleri Platformu Kurucu Üyesi olarak görev yapmıştır.

Parti içi ön seçimden çıkarak 2015’te milletvekili olmuş, 26, 27 ve 28. Dönem İzmir Milletvekili, 26. Dönemde TBMM Millî Savunma Komisyonu ve İçişleri Komisyonu Üyesi, 27. ve 28. Dönemde Çevre Komisyonu üyesi ve CHP Sözcüsü olarak görev almıştır. 

Cumhuriyet Halk Partisi 38. Olağan Kurultay'da Parti Meclisi Üyesi olarak seçilen Bakan, İçişleri Bakanlığından Sorumlu Gölge Kabine Üyesi ve Genel Başkan Yardımcısı olarak görevlendirilmiştir.

İyi derecede ingilizce bilen Bakan, evli ve 1 çocuk babasıdır. 

Aynı zamanda ultra light ve gyrocopter pilotudur.

http://www.ankaramasasi.com/haber/2110315/murat-bakan-kimdir
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.