İsrail'in kendi vekillerine bile tahammülü yok!

İsrail Meclisi Gazze'yle ilgili açıklamaları nedeniyle iki vekilin oturumlara katılımını 2 ay askıya aldı.
Ankara Masası
|
16 Kasım 2023, Perşembe - 04:55
İsrail'in kendi vekillerine bile tahammülü yok!

İsrail Meclisi (Knesset), İsrail vatandaşı Filistinlileri temsil eden Ortak Arap Listesi Bloku'ndan iki milletvekilinin, "İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına ilişkin açıklamaları" nedeniyle Knesset'teki oturumlara geçici olarak katılımlarını askıya aldı.

Haaretz gazetesinin haberine göre, Ortak Arap Listesi milletvekilleri Aide Tuma Süleyman ve İman Hatib Yasin'in "İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına ilişkin açıklamaları" gerekçesiyle Meclisteki oturumlara katılımları iki ay süreyle askıya alındı. Karar, iki ay boyunca Knesset oturumlarına ve bir ay da Meclis Komitelerinin çalışmalarına katılmamayı içeriyor. Ayrıca, kararda her iki milletvekilinin maaşlarından "iki hafta kesinti yapılacağı" belirtiliyor.

Tuma Süleyman, İsrail'in saldırılarına dair yaptığı sosyal medya paylaşımında, "Gazze'den görgü tanıklarının ifadelerine göre İsrail ordusu, Şifa Hastanesi'ne fosfor bombalarıyla saldırdı. İnsani koridorlardan kaçmaya çalışanlara da ateş etti. Hala ordunun dünyadaki en ahlaklı ordu olduğunu, masum insanlara zarar vermediğini ve hastanelere saldırmadığını ısrarla söylüyorlar!" ifadelerini kullanmıştı. İman Hatib Yasin de Gazze'ye yönelik saldırılarla ilgili yaptığı açıklamada, "Görüldüğü gibi hiçbir çocuk katledilmedi ve hiçbir kadın tecavüze uğramadı." demişti.

Her iki milletvekilinin meclisin aldığı karara ilişkin henüz bir açıklama yapmadığı belirtildi.

http://www.ankaramasasi.com/haber/2110317/israilin-kendi-vekillerine-bile-tahammulu-yok
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.