FBI, Orta Doğuyu kurcalıyor!

ABD Federal Soruşturma Bürosu (FBI) Direktörü Christopher Wray, ülke içinde, ''Orta Doğu'da yaşanan savaşla'' ilgili çok sayıda soruşturma başlattığını söyledi.
Ankara Masası
|
16 Kasım 2023, Perşembe - 07:55
FBI, Orta Doğuyu kurcalıyor!

ABD Federal Soruşturma Bürosu (FBI) Direktörü Christopher Wray, Temsilciler Meclisi İç Güvenlik Komitesi'nde yaptığı konuşmada, "Terör tehdidinin zaten yüksek olduğu bir yılda, Orta Doğu'da devam eden savaş, ABD'de Amerikalılara yönelik saldırı tehdidini bambaşka bir boyuta taşıdı." dedi.

Wray, FBI'ın yürüttüğü "çok sayıda soruşturma" sonucunda terör örgütlerinin, ABD'de henüz saldırı düzenleme kapasitesine sahip olmasa da, Orta Doğu'daki olaylardan etkilenen kişilerin ABD içinde saldırı düzenleme ihtimalinden "kaygılandıklarını" ifade etti. Bu bağlamda, özellikle bireylerin veya küçük grupların Orta Doğu'daki olaylardan sapkın ilhamlar alarak kendi ülkelerine saldırılar düzenlemelerinin endişe verici olduğunu belirtti. Wray, bu saldırıların yabancı terör örgütlerinden ilham alan, ülkede yetişen şiddet yanlısı aşırılık yanlılarını hedef alabileceğini vurguladı. Yahudi Amerikalılar, Müslüman Amerikalılar gibi farklı inanç topluluklarının da bu tür iç şiddet olaylarının hedefi olabileceğini söyledi.

Konuşmasında Wray, ABD'de son zamanlarda yaşanan olaylardan örnekler vererek, "Houston'da bir zanlının Yahudilere yönelik öldürme tehditleri içeren paylaşımlar yapması ve Chicago'da bir Amerikalının, 6 yaşındaki Müslüman bir çocuğu öldürmesi" gibi trajik vakaları gündeme getirdi.

http://www.ankaramasasi.com/haber/2110328/fbi-orta-doguyu-kurcaliyor
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.