Sahte belgelerle satış yapan suç örgütü çökertildi

Sahte belgelerle ev ve araba satışı yapan suç örgütüne operasyon yapıldı. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya operasyonla birlikte örgütün çökertildiğini açıkladı.
Ankara Masası
|
16 Kasım 2023, Perşembe - 08:46
Sahte belgelerle satış yapan suç örgütü çökertildi

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Muğla'da faaliyet gösteren; sahte tapu ve kimlikle, sahibi olmadıkları ev ve arabaları satmaya çalışan, aynı zamanda silah ticareti yapan "Germiciler" adlı suç örgütünün çökertildiğini açıkladı.

Bakan Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Muğla'da faaliyet gösteren "Germiciler" suç örgütüne yönelik Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı ve Jandarma Genel Komutanlığı Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı koordinasyonunda, Muğla İl Jandarma Komutanlığı tarafından gerçekleştirilen Kafes Operasyonu hakkında bilgi verdi.

Yerlikaya, suç örgütünün sahte ilanlarla araç satışı yaptığını belirterek, "Suç örgütünün, sahte tapu ve kimlikle, sahibi olmadıkları evleri sahibiymiş gibi gösterip satmaya çalıştıkları, sahte satılık eşya ve benzeri ilanlar vererek nitelikli dolandırıcılık yaptıkları tespit edildi. Ayrıca bu suç örgütünün silah ticareti yaptığı ve örgüt elebaşının 31 suçtan kaydının bulunduğu belirlendi." dedi.

Operasyon kapsamında tabancalar, sahte tapular, dijital materyaller ile para ele geçirildiğini belirten Yerlikaya, 15 şüphelinin gözaltına alındığını ve aralarında örgüt elebaşının da bulunduğu 10 şüphelinin tutuklandığını ifade etti.

http://www.ankaramasasi.com/haber/2110336/sahte-belgelerle-satis-yapan-suc-orgutu-cokertildi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.