Murat Ağırel kimdir?

Türk gazeteci, yazar Murat Ağırel kimdir? Murat Ağırel nereli, kaç yaşında?
Barış Yılmaz
|
16 Kasım 2023, Perşembe - 14:28
Murat Ağırel kimdir?

Türk gazeteci ve yazar Murat Ağırel, 23 Eylül 1980 tarihinde Adana'nın Ceyhan ilçesinde dünyaya geldi. İlköğretim ve ortaöğrenimini doğup büyüdüğü Ceyhan ilçesinde tamamladıktan sonra, Eskişehir Anadolu Üniversitesi Dış Ticaret Bölümü'nden mezun oldu.

2006 yılında "Biz kaç kişiyiz?" adlı sivil toplum platformunun kuruculuğunu üstlenen Ağırel, aynı zamanda İstanbul İl Başkanlığını da yürüttü. İlerleyen yıllarda "Memleket Sevdalıları Derneği"ni kurarak genel başkanlık görevini üstlendi.

Ergenekon davaları sürecinde 2008 yılında gözaltına alınan Ağırel, iki gün sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Ancak, "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçlamasıyla 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı. Yargıtay tarafından bozulan kararın ardından 2019 yılında yapılan yeniden yargılama sonucunda beraat etti.

2018 yılında İYİ Parti'den İstanbul milletvekili adayı olan Ağırel, seçilemedi. Günümüzde Yeniçağ Gazetesi'nde yazarlık yapmakta ve Halk TV'deki çeşitli televizyon programlarına katılmaktadır. Köşe yazılarında ve kitaplarında genellikle Türkiye'deki yolsuzluk iddialarını incelemektedir.

Özel hayatında Dilek Ağırel ile evli olan Murat Ağırel, bir kız ve bir erkek olmak üzere iki çocuk babasıdır.

http://www.ankaramasasi.com/haber/2110375/murat-agirel-kimdir
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.