Timur Soykan kimdir?

Türk araştırmacı gazeteci ve roman yazarı olan Timur Soykan kimdir?
Barış Yılmaz
|
16 Kasım 2023, Perşembe - 15:08
Timur Soykan kimdir?

Timur Soykan, 1975 yılında Kırklareli'nde doğan bir Türk araştırmacı, gazeteci ve roman yazarıdır. Eğitimine 1992 yılında Marmara Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümünde başlamış ve 1998 yılında tamamlamıştır. Meslek hayatına Yeni Yüzyıl Gazetesi'nde başlamış, daha sonra Radikal Gazetesi'ne geçerek dokuz yıl boyunca muhabirlik ve üç yıl boyunca editörlük yapmıştır.

Radikal Gazetesi'nden ayrıldıktan sonra, kendi kurduğu Postacı Yayınevi aracılığıyla edebiyat ve politika gibi çeşitli konularda kitaplar ve yazılar yayınlamıştır. Aynı zamanda Posta Gazetesi'nde haber müdürü olarak da görev yapmıştır. Timur Soykan'ın eserleri genellikle siyaset, polisiye ve suç türlerinde yer almakta; Türkiye'nin içinde bulunduğu durumları, gizemli olayları, sır dolu cinayetleri ve farklı insanların hayatlarını konu almaktadır.

Şu anda Timur Soykan, Birgün Gazetesi'nde yazılarına devam etmekte ve Halk TV programlarına yorumcu olarak katılmaktadır. Ayrıca, muhtelif konu ve davaları yakından takip ederek aktif bir araştırmacı olarak görevine devam etmektedir.

Eserleri

  • Sapan-Hrant Dink Cinayeti (Demet Bilge Ergün ile birlikte) - Güncel Yayıncılık - 2008
  • Tanrı Misafirleri Oteli - Kırmızı Kedi Yayınevi - İstanbul - 2009
  • Zavallı-Gerçek Kimin Umurunda? - Postacı Yayınevi - 2013
  • Liste - Kırmızı Kedi Yayınevi - İstanbul - 2016
http://www.ankaramasasi.com/haber/2110382/timur-soykan-kimdir
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.