Bakan Yardımcısı Alpaslan duyurdu Ankara'ya yeni müze geliyor

Türkiye Turizm ve Kültür Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan ATO Congresium'da düzenlenen Travel Expo Ankara'ya katıldı. Ankara Masasına konuşan Bakan Yardımcısı 2024 yılında yeni bir Türk Tarih Müzesi açılışı için hazırlıklara başlayacaklarını duyurdu.
Umut Can Atmacaoğlu
|
16 Kasım 2023, Perşembe - 18:01
Bakan Yardımcısı Alpaslan duyurdu Ankara'ya yeni müze geliyor

Türkiye Turizm ve Kültür Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan Ankaralılara müjde verdi.

Ankara'da 6.'sı düzenlenen  Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı ( Travel Expo Ankara) ATO Congresium'da ziyaretçilere açıldı. 

Başkentin turizmini canlandırılmasına ilişkin değerlendirilmeler yapılan fuara katılan Türkiye Turizm ve Kültür Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan, Ankara'da turizmin canlanması için adımlar attıklarını vurguladı.

"2024'ten itibaren yatırımlarımız başlayacak"

Travel Expo Ankara'da Ankara Masasına konuşan Alpaslan, 2024 yılında Ankara'da müzenin açılacağını şu sözlerle duyurdu.

"Millet bahçesi olarak kullandığımız alanda Atatürk Kültür Merkezi Ankara'ya gelen misafirlerimiz açısından çok sayıda müzemiz var. Ama özellikle Türklerin Anadolu'daki tarihini serencamı ortaya koymuş olduğum medeniyetin izlerini gösterecek özel konsepte bir müze tasarımımız devam etmekte. Projeleri son aşamaya gelmekte. İnşallah 2024'ten itibaren alanda gerekli çalışmaları yaparak yatırımlarımız başlayacak. Burada güzel bir Türk Tarih Müzesi, bir kütüphane ve çeşitli etkinlikler yapılacağı bir teknolojinin de içerisinde olacağı bir yapıya kavuşturacağız."


http://www.ankaramasasi.com/haber/2110408/bakan-yardimcisi-alpaslan-duyurdu-ankaraya-yeni-muze-geliyor

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.