Nihal Candan ve Bahar Candan kardeşler tutuklandı

Sosyal medya fenomenleri Bahar Candan ve Nihal Candan kardeşler ile Hacı İsrafil Sağlam isimli şahıs, ifade işlemleri savcılıkta tamamlandıktan sonra tutuklanmaları talebiyle mahkemeye sevk edildi. Bahar Candan ve Nihal Candan kardeşler hakimlikçe tutuklandı.
Mevlüt Peker
|
16 Kasım 2023, Perşembe - 19:31
Nihal Candan ve Bahar Candan kardeşler tutuklandı

Resmi kurum ve kuruluşların icradan satışa çıkardığı araçları ucuza satarak güven kazanan bir suç örgütünün, bu yöntemle araç talepleri aldığı ve para topladığı ortaya çıktı. Ancak, ihalede sorunlar olduğu gerekçesiyle mağdurlara geri ödeme yapılmadı ve araç teslimi sağlanmadı.

Ünlü kardeşlerin kara para aklama iddiası

Polis ekipleri, sosyal medya fenomenleri Nihal ve Bahar Candan kardeşleri, bu çetenin paralarını akladıkları şüphesiyle gözaltına aldı. Kardeşler ve bir diğer şüpheli Hacı İsrafil Sağlam, Küçükçekmece Adalet Sarayı'na getirilerek ifade verdiler ve tutuklanma talebiyle sulh ceza hakimliğine sevk edildiler.

Candan kardeşler suçlamaları deddetti

Emniyetteki sorgularda Nihal ve Bahar Candan, dolandırıcılık ve suç gelirlerini aklama suçlamalarını reddetti.

Eski ilişki iddiaları ve yanıtlar

Nihal Candan, çete lideri Onur Apaydın'la olan ilişkisini ve ondan uzun süre önce ayrıldığını belirtti. Ayrıca, Apaydın'ı başka bir isimle tanıdığını ve onun hakkında uzaklaştırma kararı aldırdığını ifade etti.

Restoranlarda yapılan görüşmeler

Çetenin mağdurları etkilemek için Nihal ve Bahar Candan kardeşleri lüks restoranlarda yapılan görüşmelere götürdüğü tespit edildi. Nihal Candan, bu buluşmaların dolandırıcılık organizasyonuyla ilgili olmadığını iddia etti.

Sosyal medyada yanlış anlaşıldığı ileri sürülen paylaşım

Bahar Candan, sosyal medya hesabında yaptığı "Bir sabah hesabıma 12 milyon para aktarıldı" şeklindeki paylaşımın espri amaçlı olduğunu ve yanlışlıkla yazıldığını belirtti.

Candan kardeşler tutuklandı

Nihal ve Bahar Candan kardeşler, adliyeye sevk edildikten sonra kara para aklama suçlamasıyla tutuklandılar. Bu olay, sosyal medya ve kamuoyunda büyük yankı uyandırdı.

http://www.ankaramasasi.com/haber/2110417/nihal-candan-ve-bahar-candan-kardesler-tutuklandi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.