Kassam Tugayları, İsrail kontrol noktasına saldırdı

Batı Kudüs'te İsrail kontrol noktasına yönelik gerçekleştirilen saldırıyı Filistin’in en büyük partisi Hamas’ın silahlı mücahit kanadı Kassam Tugayları üstlendi.
Mevlüt Peker
|
16 Kasım 2023, Perşembe - 21:12
Kassam Tugayları, İsrail kontrol noktasına saldırdı

Filistin’in en büyük siyasi partisi olan İslami Direniş Hareketi’nin (Hamas) silahlı mücahit grubu İzzeddin el-Kassam Tugayları, bugün Batı Kudüs'te yer alan bir İsrail kontrol noktasına düzenlenen ve 1 İsrail askerinin etkisiz duruma getirildiği silahlı saldırıyı üstlendi.

Kassam Tugayları mücahitleri, Batı Kudüs'te işgalci İsrail ordusunun bir askerinin etkisiz duruma getirildiği, 4 kişinin de yaralandığı saldırı sonrası Telegram hesabından yazılı açıklamada bulundu.

İşgal altındaki vatan toprakları için cihat eden Kassam Tugayları’nın açıklamasında, Kassam Tugayları'na bağlı Batı Şeria'da bulunan bir grubun bugün, Kudüs'ün güneyi ile Beytüllahim’in kuzeyi arasındaki bir işgalci askeri kontrol noktasında terörist İsrail güçlerine saldırı gerçekleştirildiği kaydedildi.

"Gazze'de akan kanın intikamını almak” amacıyla gerçekleştirildiği vurgulanan saldırıda, terörist İsrail askerlerinden etkisiz duruma getirilen ve yaralananların olduğu belirtildi.

İsrail güvenlik güçleri ise daha önce yaptıkları yazılı açıklamada, Batı Kudüs'te bir askerî kontrol noktasına yönelik gerçekleştirilen silahlı saldırıda İsrail ordu mensubu bir askerin hayatını kaybettiğini, 4 kişinin de yaralandığını duyurmuştu. İsrail güvenlik güçleri, saldırıyı düzenlediklerini ileri sürdükleri 3 Filistinlinin de öldürüldüğü iddiasında bulunmuştu.

http://www.ankaramasasi.com/haber/2110428/kassam-tugaylari-israil-kontrol-noktasina-saldirdi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.