Hakan Han Özcan’dan Mansur Yavaş’a zor soru: “Belediyeyi paralel bir yapıyla mı yönetiyorsunuz?”

Ak Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan, Mansur Yavaş’ın Ankara Büyükşehir Belediyesi ile hiçbir resmi ilişkisi olmayan bir kişiyi 4 yıl tüm mali işlemlerde ‘tek yetkili’ ilan ettiğini belirterek “Belediyeyi paralel bir yapıyla mı yönetiyorsunuz?” diye sordu. Özcan, Mansur Yavaş’a sosyal medyadan sorular yöneltti.
Ersin Küçükbarak
|
16 Kasım 2023, Perşembe - 22:16
Hakan Han Özcan’dan Mansur Yavaş’a zor soru: “Belediyeyi paralel bir yapıyla mı yönetiyorsunuz?”

Ak Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan, sosyal medya platformu X’ten Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a yüklendi.

Yavaş’a seslenen Hakan Han Özcan, Ankara Büyükşehir Belediyesi ile hiçbir resmi ilişkisi olmayan bir kişinin 4 yıl tüm mali işlemlerde tek yetkili ilan edildiğini söyledi.

"Bir tane ehil bürokratınız yok muydu size refakat edecek?"

“Yüklenici ödemelerine, personel maaşlarına, ihalelere dahi karar verebilen bu yetkisiz uzmanınızı kim koydu başucunuza?” diye soran Hakan Han Özcan, "Bir tane ehil bürokratınız yok muydu size refakat edecek? 40.000 çalışanınızı yok sayarak Londra’daki resmî görüşmelere Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde hiç bir resmî sıfatı olmayan bu kişiyle baş başa gittiniz! hem de tüm masraflarını belediye bütçesinden ödeterek! Neden? hangi amaçla?” dedi.

"ABB'yi paralel bir yapıyla mı yönetiyorsunuz?"

Hakan Han Özcan “Ankara Büyükşehir Belediyesi’ni paralel bir yapıyla mı yönetiyorsunuz? Belediyeyi kimlere teslim ettiniz? “ ifadelerini kullandı.

Sorularına yanıt isteyen Hakan Han Özcan, “Şu sorularıma cevap verin de PORTAŞ’a, Fen İşleri’ne, Sosyal Hizmetler’e ve Bilgi İşleme geçelim” dedi."Milletimize hesap vereceksin"

Ak Parti Ankara Büyükşehir Belediye Meclis Grupbaşkanvekili ve Mamak Belediye Başkanı Murat Köse de Hakan Han Özcan'ın bu paylaşımını alıntılayarak bir tweet attı.

Murat Köse paylaşımında "4.5 Yıldır kaçıyorsun, Ankaralıların verdiği süre doldu, hesap zamanı geldi. Yanlış yaptığın ve söz verip yapamadığın her konuda tek tek milletimize hesap vereceksin" ifadelerine yer verdi.
http://www.ankaramasasi.com/haber/2110434/hakan-han-ozcandan-mansur-yavasa-zor-soru-belediyeyi-paralel-bir-yapiyla-mi-yonetiyorsunuz
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.