Mavi Marmara, Gazze’ye gidecek!

Mavi Marmara Derneği, üyesi olduğu “Uluslararası Özgürlük Filosu” ile alınan karar üzerine yeniden Gazze'ye gitme hazırlığı yapıyor.
Mevlüt Peker
|
17 Kasım 2023, Cuma - 00:43
Mavi Marmara, Gazze’ye gidecek!

Mavi Marmara Özgürlük ve Dayanışma Derneği, Uluslararası Özgürlük Filosu ile birlikte aldığı karar doğrultusunda Gazze'ye doğru tekrar yola çıkacağını duyurdu. Derneğin internet sitesinde yayımlanan açıklamada, İsrail'in Gazze'de büyük bir soykırım gerçekleştirdiği, camiler, okullar, hastaneler ve sivil yerleşim alanlarının saldırı altında olduğu belirtildi.

Açıklamada, Gazze'de son bir ay içinde 11 binden fazla insanın şehit olduğu, binlerce sivilin ağır yaralandığı aktarıldı. İsrail'in, Birleşmiş Milletler ve İslam İşbirliği Teşkilatının karar ve ikazlarına rağmen katliamı sürdürdüğü ve 7 Ekim'den bu yana uluslararası vicdanı görmezden geldiği vurgulandı.

Mavi Marmara Derneği, Gazze'deki deniz ablukasına karşı sivil ve bağımsız bir hareket olarak hareket edeceklerini ve eylemlerinin şiddetsizlik ve şiddet içermeyen direniş ilkelerine tabi olduğunu belirtti. Dernek, filoya gemi alımı ve insani yardım malzemelerinin temini için destek çağrısında bulunarak, abluka ve ambargoya karşı ses yükseltmeye davet etti. Açıklamada, bağış ve destek için derneğin banka hesap numaralarına yer verildi.

http://www.ankaramasasi.com/haber/2110444/mavi-marmara-gazzeye-gidecek
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.