Zerrin Arbaş Kimdir?

1965 Türkiye Güzeli Seçilen Sinema ve Dizi Oyuncusu Zerrin Arbaş Kimdir, Nerelidir, Hayatına dair merak edilenler... İşte Zerrin Arbaş Biyografisi....
Büşra Ünal
|
16 Kasım 2023, Perşembe - 03:20
Zerrin Arbaş Kimdir?

Zerrin Arbaş Kimdir?

Zerrin Arbaş, Fransa'nın Paris şehrinde, 16 Aralık 1946'da dünyaya gelmiş, yetenekli bir sinema ve dizi oyuncusudur. 

Babası, ünlü ressam Avni Arbaş'tır. Avni Arbaş, Fransız Hükümeti'nin bursuyla Paris'te yaşamaya başlamış ve Zerrin Arbaş da bu sıralarda dünyaya gelmiştir. Annesinin doğum sırasında vefat etmesi üzerine babası, ona annesinin adını vermiştir. 

Zerrin Arbaş, babası Paris'te ona bakmakta zorlanınca, İstanbul'daki anneannesinin yanına gönderilmiştir. Paris'te doğup İstanbul'da büyüyen Arbaş, eğitimini İstanbul Saint George Avusturya Lisesi'nde tamamlamış ve İstanbul Konservatuvarı Bale Bölümü'nden mezun olmuştur. 

1964 yılında 'Cilalı İbo ve Kırk Haramiler' filmiyle sinema oyunculuğuna başlamıştır.1965'te Türkiye Güzeli seçilen Arbaş, aynı yıl ABD'ye giderek 'Play House' tiyatro okulunda eğitim almış ve burada gelecekteki eşi Dehl Berti ile tanışmıştır. 

1967'de Kızıl derili kökenli Delh Berti ile evlenmiş, ancak evlilikleri altı yıl sürmüş ve 1973'te boşanmışlardır. Bu evlilikten Derya isminde bir kızı olmuş, fakat kızı genç yaşta hayatını kaybetmiştir.

1984'te Hakkı Göçeoğlu ile ikinci evliliğini yapan Arbaş, bu evliliğini de 1988'de bitimiştir.

Sinema kariyerine devam ederken bir dönem İstanbul'da emlak işleriyle ilgilenmiş, 'Toprak Ana' filminde Fatma Girik ve Tamer Yiğit ile birlikte rol almıştır.

1990'da 'Duygu Çemberi' ve 1996'da 'Kara Melek' dizisinde rol alan Arbaş, son olarak 2009'da 'Aşk-ı Memnu' dizisinde yer almıştır. 

Hayatı boyunca 30'dan fazla film ve dizi projesinde yer alan Zerrin Arbaş, 70 yaşında ve Yay burcudur. 

Sinema ve dizi dünyasındaki etkileyici kariyeriyle tanınan Arbaş, Türk sinema tarihinde önemli bir yere sahiptir.


http://www.ankaramasasi.com/haber/2110452/zerrin-arbas-kimdir
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.