Can Bonomo Kimdir?

Geniş bir hayran kitlesine sahip ünlü şarkıcı Can Bonomo'nun hayatına dair bilinmeyenler... İşte Can Bonomo Biyografisi...
Büşra Ünal
|
16 Kasım 2023, Perşembe - 03:40
Can Bonomo Kimdir?

Can Bonomo Kimdir?

Can Bonomo, 24 Mayıs 1987'de İzmir'de doğmuş, Osmanlı Sultanı II. Beyazıd döneminde, 1492 yılında İspanya'dan kovulan Yahudilerin İzmir ve Selanik'e yerleştirilmesi sonucu oluşan bir ailenin köklerine sahiptir.

Bonomo'nun müzikle ilk teması dokuz yaşında, annesinin aldığı gitarla başlamıştır. Ortaokul ve lise yıllarında müziğe olan ilgisini sürdüren Bonomo, sonrasında İstanbul'a giderek Bilgi Üniversitesi Sinema-Televizyon Bölümü'nde eğitim almıştır.

17 yaşında profesyonel müzik dünyasına adım atan Bonomo, ses prodüksiyonculuğu yaparak başlamıştır. Üniversite yıllarında Radyo Klas, Number One FM ve Radio N101'de radyoculuk yapmış, televizyonculuk alanında da Number One TV ve MTV'de programlar hazırlamıştır. Bu süreçte çeşitli reklamlarda da yer almıştır.

Amatör müzik gruplarıyla İzmir ve İstanbul'da konserler veren Bonomo, Ocak 2011'de Can Saban'ın yapımcılığında ilk albümü "Meczup"u yayınlamıştır. Albümdeki parçaların büyük çoğunluğunun söz ve bestesi kendisine aittir ve albümün görsel tasarımı da Bonomo tarafından yapılmıştır.

Bonomo, müzikal yolculuğunda The Shins, Wax Poetic, The Kinks, The Libertines ve The Beatles gibi gruplardan etkilenmiş, 'İstanbul Müziği' olarak tanımladığı kendi deneysel müzik tarzını geliştirmiştir. Ayrıca illüstrasyon ve fotoğrafçılıkla da ilgilenmektedir.

2012'de Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de düzenlenen 57. Eurovision Şarkı Yarışması'nda Türkiye'yi "Love me back/Sen de beni sev" adlı İngilizce şarkıyla temsil ederek, yarışmayı yedinci sırada tamamlamıştır.

Model Didem Soydan ile olan ilişkisi medyada geniş yer bulmuş, ancak Haziran 2016'da ayrılmışlardır.

2018'de Kanal D'de yayınlanan Popstar 2018 yarışmasında jüri üyeliği yapmış, yarışmanın yapımcılığını ve sunuculuğunu ise Osmantan Erkır üstlenmiştir.

Can Bonomo,   2018'de oyuncu Öykü Karayel ile evlendi. Çiftin 2021 yılında Roman adını verdikleri oğulları dünyaya geldi. 
http://www.ankaramasasi.com/haber/2110455/can-bonomo-kimdir
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.