Terör örgütünün Suriye alan sorumlusu etkisiz!

MİT, terör örgütü PKK/YPG'nin sözde Suriye ideolojik alan sorumlusu terörist Ali Subaşı'yı, Suriye'nin kuzeyindeki operasyonla etkisiz hale getirdi
Umut Can Atmacaoğlu
|
17 Kasım 2023, Cuma - 10:11
Terör örgütünün Suriye alan sorumlusu etkisiz!

Yurt içinde ve yurt dışında terör örgütlerine göz açtırılmıyor.

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) ve Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) bölücü terör örgütlerine ağır darbeler indirmeye devam ediyor.

Son olarak MİT, Suriye'de gerçekleştirdiği bir nokta operasyonu ile  PKK/YPG’nin İdeolojik Alan Sorumlusu İdris Serhat kod Ali Subaşı’yı, etkisiz hale getirerek terörle mücadeleye bir imza daha attı.

Serhat kod Ali Subaşı kimdir?

Güvenlik kaynaklarından edinilen bilgilere göre, terörden hakkında aranma kaydı bulunan terörist Subaşı, örgütün kurulduğu ilk dönemde faaliyetlerine başladı.

PKK’nın Irak ve Suriye’de bulunan üst düzey sorumlularıyla yakın ilişki içerisindeydi.

Örgüt ideolojisine hâkimiyetinden dolayı her kademeden örgüt mensupları nezdinde saygı görmekte olan Subaşı,  Örgütün ideolojisini kadrolara aktarma alanında sorumlu düzeyde faaliyet yürütüyordu

İdris Serhat kod adlı Ali Subaşı, örgütün gerçek yüzünü görerek kaçmaya çalışan mensupları örgüte kazandırma konusunda önemli bir role sahipti. MİT, bölgedeki üst düzey sorumluların da görüşlerine değer verdiği terörist Ali Subaşı’yı hedef listesine ekledi.

PKK teröristin ölümünü farklı duyurdu

Bölücü terör örgütü PKK, Ali Subaşı’nın ölümünü, ‘kronik rahatsızlıkları nedeniyle hastanede tedavi görmekte iken öldü’ şeklinde duyurdu.

http://www.ankaramasasi.com/haber/2110469/teror-orgutunun-suriye-alan-sorumlusu-etkisiz
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.