Özcan'ın Yavaş'a soruları gündem oldu!

AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan, Mansur Yavaş’ın Ankara Büyükşehir Belediyesi ile hiçbir resmi ilişkisi olmayan bir kişiyi 4 yıl tüm mali işlemlerde ‘tek yetkili’ ilan ettiğini belirterek “Belediyeyi paralel bir yapıyla mı yönetiyorsunuz?” diye sordu. Özcan'ın Mansur Yavaş’a sosyal medyadan sorduğu sorular Türkiye siyaset gündeminde ilk sırasında yer aldı.
Umut Can Atmacaoğlu
|
17 Kasım 2023, Cuma - 10:45
Özcan'ın Yavaş'a soruları gündem oldu!

AK Parti İl Başkanı Hakan Can Özcan'ın, Ankara Büyük Şehir Belediyesi (ABB) Başkanı Mansur Yavaş'a sorduğu sorular Türkiye gündemine oturdu.

Hakan Can Özcan tarafından  Mansur Yavaş'a yöneltilen sorular sosyal medya platformu X Türkiye siyaset gündeminde ilk sırada yer aldı.

Geçtiğimiz günlerde Özcan, Mansur Yavaş'a sosyal medya hebasından seslendi. ABB ile hiçbir resmi ilişkisi olmayan bir kişinin 4 yıl tüm mali işlemlerde tek yetkili ilan edildiğini söyledi.

"ABB'yi paralel bir yapıyla mı yönetiyorsunuz?"

Hakan Han Özcan "Ankara Büyükşehir Belediyesi’ni paralel bir yapıyla mı yönetiyorsunuz? Belediyeyi kimlere teslim ettiniz? " ifadelerini kullanmıştı.

Sorularına yanıt isteyen Hakan Han Özcan, "Şu sorularıma cevap verin de PORTAŞ’a, Fen İşleri’ne, Sosyal Hizmetler’e ve Bilgi İşleme geçelim" demişti.

Özcan'dan Londra sorusu

"Yüklenici ödemelerine, personel maaşlarına, ihalelere dahi karar verebilen bu yetkisiz uzmanınızı kim koydu başucunuza?" diye soran Hakan Han Özcan, "Bir tane ehil bürokratınız yok muydu size refakat edecek? 40.000 çalışanınızı yok sayarak Londra’daki resmi görüşmelere Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde hiç bir resmi sıfatı olmayan bu kişiyle baş başa gittiniz! hem de tüm masraflarını belediye bütçesinden ödeterek! Neden? hangi amaçla?" diye sormuştu. 

http://www.ankaramasasi.com/haber/2110473/ozcanin-yavasa-sorulari-gundem-oldu
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.