Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Demiryürek, sağlık turizmine ilişkin konuştu

ATO Congresium'da 6.'sı düzenlenen ​Travel Expo Ankara'da konuşan Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Profesör Doktor Mehmet Deniz Demiryürek Türkiye'deki hastanelerin Avrupa standartlarının üzerinde bir kalitede hizmet sunduğunu belirtti.
Umut Can Atmacaoğlu
|
17 Kasım 2023, Cuma - 14:10
Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Demiryürek, sağlık turizmine ilişkin konuştu

Ankara'da 6.'sı düzenlenen  Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (Travel Expo Ankara) ATO Congresium'da ziyaretçilere açıldı. 

Başkentin turizmini canlandırılmasına ilişkin değerlendirilmeler yapılan fuara üniversite rektörleri ve dekanları da katılım gösterdi.

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Profesör Doktor Mehmet Deniz Demiryürek Travel Expo Ankara’da Ankara Masası'nın sorularını yanıtladı.

Dekan Mehmet Deniz Demiryürek, tanı konulamamış hastaların ilk başvurduğu hastanenin Hacette Tıp Fakültesi hastanesini olduğunu belirtti.

"12 15 yılda devlet tarafından sağlık alanına yapılan yatırımlar misli ile karşılığını aldı"

Sağlık turizmi konusundaki adımların doğru bulduğunu aktaran Dekan Demiryürek, "Pozisyonum gereği gerek hastaneler gerek fakülteler standartlar. Eskiden bizler için ‘yurt dışındakiler şöyle böyle' kısmı yok. Biz onların 2,3 adım önündeyiz  Covid-19 Döneminde gördük. Yurtdışındaki hastanelerdeki hizmet standartlarının algının ötesinde ne kadar alçak seviyede olduğunu ve bizdeki standartların ne kadar yüksek olduğunu. 12 15 yılda devlet tarafından sağlık alanına yapılan yatırımlar misli ile karşılığını aldı." diye konuştu.

Ayrıca yeni yapılan hastanelerin teknoloji farklıya daha güçlü olduğunu söyledi.

http://www.ankaramasasi.com/haber/2110492/hacettepe-universitesi-tip-fakultesi-dekani-demiryurek-saglik-turizmine-iliskin-konustu
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.