Hacettepe Üniversitesi Hastaneler Başhekimi Prof. Dr. Necla Özer TravelExpo Ankara'da konuştu

Travelexpo Ankara 6. Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı'na katılan Hacettepe Üniversitesi Hastaneler Başhekimi Prof. Dr. Necla Özer, sağlık turizminde Başkent'in yerini Ankara Masası'na anlattı.
Zeliha Demirci
|
17 Kasım 2023, Cuma - 17:21
Hacettepe Üniversitesi Hastaneler Başhekimi Prof. Dr. Necla Özer TravelExpo Ankara'da konuştu

Başkent'in potansiyelini dünyaya tanıtmayı hedefleyen, Ankara Ticaret Odası (ATO), destekçisi olduğu ve Türkiye'nin turizm değerlerinin sergilendiği Travelexpo Ankara 6. Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı ikinci gününde de devam etti.

"Ankara sağlık alanındaki en önemli şehir"

Fuara katılım sağlayan Hacettepe Üniversitesi Hastaneler Başhekimi Prof. Dr. Necla Özer Ankara Masası'na konuştu. "Türkiye’de Ankara sağlık alanındaki en önemli şehir" diyen Özer, "İstanbul’daki sağlık anlayışıyla Ankara’daki aynı değildir. İstanbul’da biraz daha özel sektör hakimiyetinin daha çok mesai saatinde dışında çalışılan bir kavram var. Ama Ankara daha çok akademik sağlık hizmeti verilen bir şehirdir. Ankara’da çok büyük üniversitelerimiz var. Ankara, Gazi, Başkent, GATA hastaneleri var. Özel hastaneler de diğer pek çok şehre göre daha akademikleşmiş durumda. Bu açıdan Ankara  sağlık sektöründe en önde gelmesi gereken şehir. Tıp fakültelerine öğrencilerin girmesinden tutun, ihtisas tercih etmelerine kadar en yüksek derecelerle alan ve yüksek kalitede hizmet veren şehir Ankara’dır. Hacettepe bunlar içerisinde farklı bir konumu var. Biz her sene tıp fakültesine en yüksek derecelerle öğrenci alan bir üniversiteyiz. TUS sınavında da en yüksek dereceli öğrencileri alıyoruz." dedi.

Özer şöyle devam etti: "Ankara sağlık alanında Türkiye’nin lokomotifi diyebileceğimiz şekilde hizmetlerini sunan bir şehri. Neden turizm alanında da öncü olmasın? Ankara’ya gelen kişilerin sağlık hizmeti alması yanı sıra bulundukları şehirden farklı beklentileri olabilir. Ankara’da doğa ve tarihi güzellerimiz var, müze alanları oldukça zengin. Sağlık turizmi ve diğer turizm fırsatları çok iyi kurgulanırsa Ankara en önde gelmesi gereken şehirlerden birisi."

http://www.ankaramasasi.com/haber/2110514/hacettepe-universitesi-hastaneler-bashekimi-prof-dr-necla-ozer-travelexpo-ankarada-konustu

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.