ABB Meclisi'nde Budak ve Neslihanoğlu arasında 'Gazze' tartışması

AK Parti Altındağ Belediye Meclis Üyesi Muhammet Budak, ABB yönetimine Ulus halinin yapımının tamamlanmaması üzerinden eleştirdi. Budak'ın "Neredeyse Gazze'ye İsrail uyguladığı ambargo Altındağ'a uygulanıyor. " sözlerine ABB CHP Grup Başkanvekili Yaşar Neslihanoğlu'ndan tepki geldi.
Onur Çetinkaya
|
17 Kasım 2023, Cuma - 18:14
ABB Meclisi'nde Budak ve Neslihanoğlu arasında 'Gazze' tartışması

Ankara Büyükşehir Belediyesi Kasım Ayı Meclis Toplantısı 12. birleşimi gerçekleştirildi.

Gündem dışı söz alan AK Parti Altındağ Belediye Meclis Üyesi Muhammet Budak, Altındağ'da yapımı henüz tamamlanmayan Ulus Haline ilişkin ABB yönetimi eleştirdi.

"Neredeyse Gazze'ye İsrail uyguladığı ambargo Altındağ'a uygulanıyor"

Budak, ABB yönetimine," Bir ayda yapması gereken ve bunu tahaddüt eden belediye iki aya aşkın hala tadilatı yapılmadı.Sizden bir şey rica ediyorum büyükşehir yönetiminden. Neredeyse Gazze'ye İsrail uyguladığı ambargo Altındağ'a uygulanıyor. Şu hizmeti bir an önce tamamlayın hem Ulus esnafı hem de Altındağlı ve Ankaralı vatandaşlarımız rahat bir şekilde sokaklarda değil kapalı alanda doğru bir yerde alışveriş yapsınlar." ifadelerini kullandı.

"Bu nasıl benzetme, böyle bir ayrıştırıcı ve böyle kutuplaştırıcı"

AK Parti Altındağ Belediye Meclis Üyesi Muhammet Budak'ın sözlerine ABB CHP Grup Başkanvekili Yaşar Neslihanoğlu'ndan tepki geldi. 

Neslihanoğlu, "Şurada bir benzetmesi var Gazze'ye uygulanan ambargonun daha kötüsü Altındağ'a uygulanıyor büyükşehir tarafından bu nasıl benzetme, böyle bir ayrıştırıcı ve böyle kutuplaştırıcı. Gazze konusunda bizim fikrimiz, duruşumuz belli. Böyle bir benzetmeyi kafasında nasıl kurabilir, hangi hayal dünyasında yaşıyor." diye yanıt verdi. 

http://www.ankaramasasi.com/haber/2110517/abb-meclisinde-budak-ve-neslihanoglu-arasinda-gazze-tartismasi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.