Murat Köse: ABB'nin anahtarını Cumhurbaşkanımıza takdim edeceğiz

Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, Ankara’daki 25 belediyeden 19’u AK Parti ve 3’ü MHP olmak üzere 22’sinin Cumhur İttifakı’nda olduğunu hatırlatarak, 1 Nisan'da Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin de anahtarını Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a takdim edeceklerini söyledi.
Mevlüt Peker
|
17 Kasım 2023, Cuma - 18:41
Murat Köse: ABB'nin anahtarını Cumhurbaşkanımıza takdim edeceğiz

Merve Başkurt moderatörlüğünde, TVNET Haber Merkezi Programı'nın canlı yayın konuğu olan Mamak Belediye Başkanı ve Ankara Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili Murat Köse, şunları kaydetti:

“Tabii AK Parti olarak biz 2024 seçimlerine çok daha büyük bir enerjiyle hazırlanıyoruz. Mayıs ayında milletimiz hem parlamentoda Cumhur İttifakı tercih etti hem de Cumhurbaşkanımıza tekrar görev verdi. Bu çok önemli bir şey. Bu, şu demektir aslında: Yapılan icraatlara, yapılan çalışmalara onay vermek demektir, bir 5 yıl daha vermek. Biz inanıyoruz ki Allah nasip ederse tüm Türkiye'de yerel seçimlerde de, hükümetle uyumlu olması anlamında da yerel seçimlerde de halkımız bizi tercih edecek diye biz inanıyoruz, düşünüyoruz.

Tabii sürecimiz başladı. Şu anda belediye başkanlıkları konusunda GenelMerkezimiz bir takvim açıkladı. İllerde ve ilçelerde başvurular başladı. Meclis üyeliği adaylığıyla da ilgili başvurular başladı. Bu bir takvim. O süreç ilerleyecek. Bir sonraki hafta sonu temayül yoklamalarımız var. Bununla beraber teşkilatın ne düşündüğü sorgulanacak. Bunlar bir anket ve araştırma şeklinde ayrıntılı sorularla beraber alınacak. Onlar bir araya getirilecek. Kamuoyu araştırmaları yapılıyor tabii ki. Anketler yapılıyor. Kanaat önderlerine soruluyor. Yaklaşık 12-13 tane kriter üzerinden değerlendirmeler yapılacak.

Mesela Ankara için konuşalım. Bizim için önemli olan şu. Ankara'yı en önde kiminle alırız? Onu tespit edeceğiz biz. Ve onunla beraber hep beraber Ankara'yı tekrar hizmet ve eser belediyeciliğine inşallah kavuşturacağız diyoruz.

Güçlü bir şekilde hazırlanıyoruz. Tüm teşkilatlarımızla beraber. Zaten şöyle: Biz bu süreçte zaten eserlerimizle ortadayız. Ankara'da 25 tane belediye var. Bunun 19 tanesi AK Partili belediye. 3 tane Milliyetçi Hareket Partili belediye. Dolayısıyla 25 belediyeden 22'si bizim şu anda Cumhur İttifakı olarak. Bunun sayısını da artıracağız inşallah. Ankara'da tekrar alacağız.

Tabii 2019 yılından daha geride bir Ankara'yı teslim alacağız, tabii Allah nasip ederse ama kısa sürede inşallah farkı kapatacağız. 'Türkiye Yüzyılı'na uygun, 'Türkiye Yüzyılı'na yakışır, bir başkente yakışır eserlerimizle ve projelerimizle geliyoruz inşallah, Allah nasip ederse.

Biz bu çalışmaların sonucunda, ömrümüzü partimize, davamıza vermiş insanlar olarak Allah nasip ederse 1 Nisan'da Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin anahtarını Sayın Cumhurbaşkanımıza takdim etmek istiyoruz. Şu anda tek hedefimiz bu.”

http://www.ankaramasasi.com/haber/2110519/murat-kose-abbnin-anahtarini-cumhurbaskanimiza-takdim-edecegiz
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.