İsrail, sivillerin sığındığı okulu vurdu

İsrail ordusu, “güvenli bölge” diyerek zorla göç ettirdiği Filistinlileri, sığındıkları okulda vurdu. Çok sayıda ölü ve yaralı var ancak tespit yapılamıyor.
Mevlüt Peker
|
17 Kasım 2023, Cuma - 20:28
İsrail, sivillerin sığındığı okulu vurdu

İsrail ordusu, abluka altında bulunan Gazze Şeridi'nde yerinden edilen sivillerin sığındığı bir okulu hedef aldı. İsrail, Gazze Şeridi'ne yönelik saldırıların 42. gününde bölgenin hem kuzeyinde hem de güneyinde birçok noktayı karadan ve havadan bombaladı. Özellikle Gazze'nin kuzeyindeki Cibaliya Mülteci Kampı, Beyt Lahiya ve Gazze kentindeki saldırılar yoğunlaştı.

Filistin devlet televizyonu ve resmi haber ajansı WAFA'ya göre, İsrail ordusu Gazze kentinin güneyindeki Zeytun Mahallesi'nde bulunan ve yerinden edilmiş kişiler için barınma merkezi olarak kullanılan El-Falah Okulu'nu bombaladı. Saldırıda çok sayıda ölü ve yaralının olduğu bildirildi.

Bir evi de vurdu

Gazze kentindeki Sabra Mahallesi'nde bir evin hedef alındığı saldırıda da çok sayıda kişi hayatını kaybetti. Cibaliya Mülteci Kampı ve Beyt Lahiya'ya hem havadan hem de karadan yapılan topçu ateşiyle saldırılar düzenlendi.

Gazze Şeridi'nin güney kısmında bulunan Han Yunus ve Refah kentleri de İsrail saldırılarının hedefi oldu. Han Yunus'un merkezindeki Büyük Cami'nin arka sokağı ve bir evin vurulduğu saldırıda en az 4 kişinin öldüğü, bölgede patlamamış bir füze bulunduğu bilgisi verildi.

Refah'ın orta kesimindeki Eş-Şabura Mülteci Kampı'nda El-Ahras ailesinin evine düzenlenen saldırıda da ölü ve yaralılar olduğu belirtildi. Bu saldırılarda ölü ve yaralı sayısına dair net bilgiler henüz paylaşılmadı.

http://www.ankaramasasi.com/haber/2110526/israil-sivillerin-sigindigi-okulu-vurdu
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.