Küçükçekmece'de patlama: 1 ölü 7 yaralı

İstanbul Küçükçekmece’de 6 katlı bir binaya ait bodrum katta şiddetli patlama yaşandı. Patlamada bir kişi hayatını kaybederken, 2'si ağır 7 kişi de yaralandı.
Mevlüt Peker
|
17 Kasım 2023, Cuma - 20:44
Küçükçekmece'de patlama: 1 ölü 7 yaralı

İstanbul Küçükçekmece Atatürk Mahallesi Divan Sokak'ta meydana gelen patlama, yabancı uyrukluların kaldığı 6 katlı bir binanın bodrum katında gerçekleşti. Saat 15.00 sıralarında yaşanan patlamada 2'si ağır toplam 7 kişi yaralanırken, 1 kişi hayatını kaybetti.

Patlamanın etkisiyle çevredeki binalar ve araçlarda da hasar oluştu. İtfaiye ve AFAD ekiplerinin yaptığı incelemelerde, binada çok sayıda kimyasal sprey bulunduğu tespit edildi. Yaralılar hastaneye kaldırılırken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Apartman sakinlerinden Birol Ertük, patlamanın doğalgazdan değil, kimyasal bir sebepten kaynaklandığını ifade etti. Ertük, binanın bir müteahhide satıldığını ve müteahhidin daireleri Suriyeli sığınmacılara doldurduğunu, bodrum katta küçük tüplerin bulunduğunu ve burada kimyasal maddelerle işlem yapıldığından şüphelendiklerini belirtti.

Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi de olay yerinde yaptığı incelemeler sonrası açıklama yaptı.

Başkan Çebi, patlamanın doğalgaz kaynaklı olmadığını, bodrum katta bulunan ve antibakteriyel olduğu düşünülen yaklaşık 15 santimetre büyüklüğündeki tüplerin patlaması sonucu meydana geldiğini ifade etti.

Çebi, binada meydana gelen küçük yangının hızla söndürüldüğünü ve karşı binanın camlarına da hasar verdiğini kaydetti. Olayın nedeni ve patlayıcı maddelerin amacı hakkında henüz net bir bilgi olmadığını, yetkililerin konuyu çözmek için çalıştığını belirtti.

Patlamanın gerçekleştiği binada yaşayan 7 kişiden 6'sının yabancı uyruklu olduğu ve büyük ihtimalle Suriyeli oldukları belirtildi. Patlamaya sebep olan maddelerin neden orada bulundurulduğuna dair soruşturma devam ediyor.

http://www.ankaramasasi.com/haber/2110528/kucukcekmecede-patlama-1-olu-7-yarali
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.