İsrail tankları Baptist’i kuşatmayı sürdürüyor

Filistin Kızılayından yapılan açıklamada, işgalci İsrail tanklarının abluka altında Gazze'de bulunan El-Ehli Baptist Hastanesi'ndeki kuşatmasını sürdürdüğünü duyurdu.
Mevlüt Peker
|
18 Kasım 2023, Cumartesi - 00:38
İsrail tankları Baptist’i kuşatmayı sürdürüyor

Filistin Kızılayı, İsrail ordusunun Gazze Şeridi'nin kuzey bölgesinde yer alan El-Ehli Baptist Hastanesi'ne yönelik sürdürdüğü kuşatma nedeniyle ekiplerinin ciddi risk altında olduğunu duyurdu ve acil yardım çağrısında bulundu. Sosyal medya üzerinden yapılan açıklamada, kuşatma altındaki hastane personelinin durumunun tehlikeli olduğu vurgulandı.

Açıklamada, İsrail ordusuna ait tankların hastane çevresinde konumlandırıldığı ve bölgeden yoğun silah seslerinin geldiği ifade edildi. Filistin Kızılayı, kuşatma altında kalan personelin güvenliğinin sağlanması için uluslararası toplumdan acil müdahale talep etti.

Daha önceki bir açıklamada, İsrail ordusunun aynı hastaneyi kuşattığı bildirilmişti. İsrail'in Gazze'deki saldırıları sırasında çok sayıda yaralı ve sivilin sığındığı hastanelere yönelik saldırıları ve zorla tahliye girişimleri sonucunda, bölgedeki 35 hastaneden 25'inin hizmet dışı kaldığı ve bu saldırılarda yüzlerce insanın yaşamını yitirdiği veya yaralandığı belirtilmişti. Bu durum, Gazze'deki insani krizin ciddiyetini ve sağlık hizmetlerine yönelik tehdidi artırmakta olduğu belirtiliyor.

http://www.ankaramasasi.com/haber/2110542/israil-tanklari-baptisti-kusatmayi-surduruyor
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.