Galatasaray: Ali Koç’a verilen cezadan utanıyoruz

PFDK'nin Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç'a verdiği cezayı çok az bulan Galatasaray, "Türk spor tarihinde daha önce görülmemiş, kanunlarda bile suç kabul edilen, şiddet ve isyana teşvik dolu bir konuşmaya anlayamadığımız bir korku ve kaygıyla ses çıkarmadığınız için Türk futbolu adına utanıyoruz" dedi.
Mevlüt Peker
|
18 Kasım 2023, Cumartesi - 00:55
Galatasaray: Ali Koç’a verilen cezadan utanıyoruz

Galatasaray Kulübü, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun (PFDK) Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç'a verdiği 45 günlük hak mahrumiyeti cezasının yetersiz olduğunu dile getirerek, tepkisini ifade etti. Kulübün resmi internet sitesinde "Adaletsizliği tarifesi!" başlığıyla yayımlanan açıklamada, TFF'nin 2023-2024 sezonu disiplin politikasını eleştiren ifadeler yer aldı.

Açıklamada, Ali Koç'a yönelik cezanın yetersizliğine dikkat çekilerek, Koç'un futbol federasyonuna gidip, "birilerini 'tokatlamayı' bir hak arayışı olarak görüp, buna kimse şaşırmasın" ifadelerinin 45 gün ceza ile sonuçlandığı vurgulandı. Ayrıca, Süper Lig hakemlerini hedef gösterme, taraftarlarını hakemlerin özel hayatlarına müdahaleye çağırma, federasyon kurul başkanı hakkında ağır ifadeler kullanma ve taraftarları manipüle etme gibi davranışlarının da yine aynı cezayla sonuçlandığı belirtildi.

Galatasaray Kulübü, TFF'nin kurullarına ve yönetimine Türk futbolundaki kaos ortamı yaratmak, kurul başkanlarına ve hakemlere sahip çıkmamak, adaleti sağlama gayreti göstermemek ve şiddet ile isyana teşvik içeren konuşmalara ses çıkarmamak gibi konularda eleştiride bulundu. Açıklama, Türk futboluna adil ve cesur kararlar alınması temennisiyle sonlandırıldı.

http://www.ankaramasasi.com/haber/2110543/galatasaray-ali-koca-verilen-cezadan-utaniyoruz
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.