Murat Vardal kimdir?

Ünlü oyuncu Başak Sayan'ın eşi Murat Vardal, merak edilen isimler arasında yer alıyor. Peki, kimdir Murat Vardal? Ne iş yapıyor? Detaylar haberimizde...
Hande Akyol
|
17 Kasım 2023, Cuma - 20:00
Murat Vardal kimdir?

Murat Vardal, Washington Dünya Bankasında Latin ülkelerinden sorumlu Ekonomist olarak iş hayatını sürdürmektedir.

Vardal, ünlü oyuncu Başak Sayan ile evlidir. Çiftin, Ares ve Milan isimlerinde ikiz çocukları vardır. 

Başak Sayan kimdir?

Oyuncu Başak Sayan, 17 haziran 1977 tarihinde Ankara'da dünyaya gelmiştir.

Asker olan babası Sözer Sayan ile Almanca öğretmeni olan annesi Latife Sayan'ın ilk çocuklarıdır. 

Babasının asker olmasından kaynaklı, Başak Sayan'ın çocukluğu askeri lojmanlarda geçmiş, çok disiplinli yetiştirilmiştir.

Küçük yaştan itibaren aktrist ve yazar olma hayalleri kuran Sayan, okuduğu okulların tiyatro kollarında aktif olarak çalışmış, öyküler yazarak kendini ifade etmeye çalışmış, bunun yanı sıra da ilkokul ve ortaokulda basketbolla ilgilenmiştir.

1995 yılının bir mart sabahında İstanbul'a gelen Başak Sayan'ın hayatı bu tarihten sonra değişmiştir. 

Üniversitede iktisat eğitimi alırken, para kazanabilmek için televizyonda iş bulmaya karar vermiş ve bunu o sıralar Star TV’de çalışan bir tanıdığına söylemiştir. Aldığı yanıt onun hırslı kişiliğini ön plana çıkarmasına sebep olmuştur. Gidip kendini tanıttıktan ve iş başvurusu yaptıktan bir gün sonra Star Tv’de çalışmaya başlamıştır.

Oyunculuk ve yazarlık en büyük hayaliydi

Ardından başka kanallarda kadın ve müzik programları hazırlayıp sunmaya başlamıştır. 

Aynı yıllarda reklam oyunculuğu da yapmaktadır. Aynı tarihlerde bir televizyon filminde rol aldıktan sonra dönemin ses getiren dizilerinden Fırat'ta ekran karşısına geçmiştir.

Birkaç yıllık bir aranın ardından 2000’de yapmak istediği tek işin oyunculuk olduğuna karar verdikten sonra televizyon dizilerine ağırlık vermiş ve bugüne dek çok sayıda ses getiren televizyon dizisinde rol almıştır. 

2004 yılında rol aldığı 'Gurbet Kadını' adlı diziyle daha geniş kitleler tarafından tanınmış, 2006 yılında rol aldığı 'Geniş Zamanlar' ve 'Yaprak Dökümü' adlı dizilerle bu ivmeyi yukarı taşımıştır.

Çocukluğundan beri öyküler yazan Başak Sayan’ın en büyük hayali oyunculuk ve yazarlıktır. 

İki mesleğin de en büyük tutkusu olduğunu dile getiren oyuncu ve yazar hayatının sonuna kadar sadece yazarak ve oynayarak yaşamak istediğini dile getirmektedir.

2010 yılı kendisini yazı alanında da öne çıkarttığı yıl olmuştur. 

2010 Haziran ayında piyasaya çıkan 'Aşk Ve Baştan Çıkarma Üzerine' adlı ilk kitabının ardından Akşam Gazetesinde köşe yazarlığı yapmaya başlamış, 2011 Haziranında da ilk romanı 'Bağlanma Korkusu'nu yayınlanmıştır.

2014 yılında tanışıp, ABD’nin Washington DC kentinde evlendiği ekonomist Murat Vardal ile bir süre orada yaşamaya devam etmiş, 2015 yılında ise İstanbula kesin dönüş yapmıştır.

2015 yılının Kasım ayında yayınlanan ikinci romanı, 'Kelebeğin Kaderi' piyasaya çıkar çıkmaz çok satanlar listesine girmiş ve aylarca listelerdeki yerini korumayı başarmıştır.

http://www.ankaramasasi.com/haber/2110546/murat-vardal-kimdir
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.