Van Valiliğinden yeni yasak kararı!

Van Valiliğinden, kentteki gösteri yürüyüşü ve açık hava toplantılarının 4 gün yasaklandığı duyuruldu.
Ankara Masası
|
18 Kasım 2023, Cumartesi - 07:13
Van Valiliğinden yeni yasak kararı!

Van Valiliği tarafından yapılan açıklamada, anayasa ve kanunlarda öngörülen sınırlandırma ve yasaklama şartlarını açıkça oluşturduğu değerlendirilen eylem ve saldırıların önlenmesinin amaçlandığı belirtildi.

Açıklamada, halkın can ve mal güvenliğinin sağlanması, terör örgütlerinin planlarının bertaraf edilmesi, milli güvenliğin korunması, temel hak ve özgürlüklerin korunması, genel asayişin devamının temini ve şiddet olaylarının önlenmesinin hedeflendiği vurgulandı.

Aynı açıklamada, Van ili coğrafi sınırları içinde Valilik ve kaymakamlık makamlarının uygun göreceği etkinlikler haricinde, 17 ile 20 Kasım tarihleri arasında 2911 sayılı "Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu" hükümlerine göre düzenlenecek gösteri yürüyüşü ve açık hava toplantılarının, aynı kanunun ilgili hükümlerine istinaden basın açıklaması, oturma eylemi, anket yapılması, çadır ve stant kurulması, imza kampanyası düzenlenmesi, bildiri, broşür ve el ilanı dağıtılmasının 5442 sayılı "İl İdaresi Kanunu"nun 11. maddesinin (a) ve (c) fıkra hükümleri gereğince belirtilen tarihler arasında yasaklandığı bildirildi.

http://www.ankaramasasi.com/haber/2110558/van-valiliginden-yeni-yasak-karari
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.