İstanbul'da Kartel-2 Operasyonu! Nenad Petrak yakalandı...

İstanbul'da gerçekleştirilen Kartel-2 Operasyonunda Hırvatistan uyruklu Kartel Nenad Petrak yakalandı.
Ankara Masası
|
18 Kasım 2023, Cumartesi - 08:42
İstanbul'da Kartel-2 Operasyonu! Nenad Petrak yakalandı...

İstanbul’da düzenlenen "KARTEL-2 OPERASYONU" ile Hırvatistan makamlarınca Interpol tarafından;

Kırmızı Bülten ile aranan, Güney Amerika’dan elde edilen uyuşturucuyu Avrupa'ya dağıtan, Avrupa çapında yapılan "Adriatica Operasyonu" kapsamında organize suç örgütün elebaşı olarak tanımlanan, Uluslararası uyuşturucu “Karteli” Hırvatistan uyruklu Nenad Petrak Üsküdar’da yakalandı.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya operasyonla ilgili yaptığı açıklamada ''Güney Amerika’dan Avrupa’ya uyuşturucu sevkiyatı yapan ve Avrupa’da bu uyuşturucuyu dağıtan uluslararası uyuşturucu kartelinin elebaşı Nenad Petrak, Hırvatistan adli makamlarınca “Kasten Adam Öldürme", suçundan Interpol tarafından aranıyordu.

Nenad Petrak, Hırvatistan Yolsuzluk ve Organize Suçlarla Mücadele Dairesi'nin (USKOK) raporuna göre dokuz kadar ülkede çok sayıda insanı kendi suç örgütüne bağlayan bir zehir taciri.

Emniyet Genel Müdürlüğü koordinesinde, İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele Şube, İstihbarat Şube, Göçmen Kaçakçılığı ile Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüklerimiz tarafından uluslararası takibe alınan Nenad Petrak’ın Üsküdar’da olduğu tespit edildi. Yakalanması için İstanbul Özel Harekat Şube Müdürlüğü’nün desteğiyle hemen Kartel-2 operasyonu başlatıldı ve Uluslararası Zehir Taciri yakalandı.'' ifadelerini kullandı.

http://www.ankaramasasi.com/haber/2110566/istanbulda-kartel-2-operasyonu-nenad-petrak-yakalandi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.