Yaş çay için fark ödemesi...

Ruhsatlı üreticilere 2023 yılı yaş çay ürünü için yapılacak fark ödemesi desteği kilogram başına 30 kuruş olarak belirlendi.
Ankara Masası
|
18 Kasım 2023, Cumartesi - 09:39
Yaş çay için fark ödemesi...

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından hazırlanan Türkiye Tarım Havzaları Üretim ve Destekleme Modeline göre, 2023 yılında yaş çay üreticilerine yönelik fark ödemesi desteği sağlanmasına dair Tebliğ Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Tebliğ, Türkiye Tarım Havzaları Üretim ve Destekleme Modeli listesinde belirlenen bölgelerde, 2023 yılı üretim sezonunda üretilen ve satılan yaş çay yaprağına verilecek fark ödemesi desteğinin usul ve esaslarını düzenlemektedir.

Buna göre, desteklemelerden faydalanmak isteyen ruhsatlı üreticiler arasında yer alanlar şunlardır:

Kamu veya özel sektör işletmelerine başvuruda bulunan, ruhsatını yenileyen ve 2023 yılı üretim sezonunda üretimine devam eden ruhsatlı üreticiler ile ilk defa 2023 yılı üretim sezonunda yaş çay yaprağı üreterek satışını yapan ruhsatlı üreticiler.

Ruhsatlı üreticilere, 2023 yılı yaş çay ürünü için kilogram başına 30 kuruş olarak belirlenen fark ödemesi desteği sağlanacak. Bu destekleme, ÇAY-KUR ve Bakanlık tarafından yürütülecek.

İlk defa fark ödemesi desteğinden yararlanmak isteyen ruhsatlı üreticiler, çiftçi belgesi ve başvuru dilekçesi ile birlikte yaş çay sattıkları kurum veya işletmeye 29 Aralık tarihine kadar başvuruda bulunmalılar.

http://www.ankaramasasi.com/haber/2110573/yas-cay-icin-fark-odemesi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.