İsrail Ordusu Şifa Hastanesinin boşaltılmasını istedi

Gazze’deki sağlık kaynakları: İsrail ordusu hastaların, yaralıların, yerinden edilmiş kişilerin ve sağlık personelinin bulunduğu Şifa Hastanesinin boşaltılmasını istedi.
Ankara Masası
|
18 Kasım 2023, Cumartesi - 10:11
İsrail Ordusu Şifa Hastanesinin boşaltılmasını istedi

İsrail'in Gazze Şeridine yönelik saldırı ve kuşatmaları devam ediyor.

İsrail, geçtiğimiz günlerde Şifa Hastanesi yerleşkesinde yoğun bakım ünitesi, ameliyathane binası ve doğumhaneyi vurmuş ve yüzlerce kişi yaşamını yitirmişti.

Yine geçtiğimiz günlerde Gazze'deki Şifa Hastanesine yönelik içeride Hamas barınıyor bahanesi ile saldırı başlatarak operasyon düzenlemişlerdi.

Gazze'deki sağlık bakanlığı kaynaklarından gelen son bilgilere göre;

İsrail ordusu hastaların, yaralıların, yerinden edilmiş kişilerin ve sağlık personelinin bulunduğu Şifa Hastanesinin boşaltılmasını istedi.

Kuşatma devam ediyor

Gazze'deki Sağlık Bakanlığı kaynakları, İsrail ordusunun, hastane idaresinden, hastaların, yaralıların, yerinden edilmiş kişilerin ve sağlık personelinin bulunduğu Şifa Hastanesinin boşaltılmasını istediğini kaydetti. Öte yandan İsrail ordusunu Şifa Hastanesine yönelik kuşatmasının devam ettiği ve hastane içinde arama ve kazı çalışmalarını sürdürdüğü ifade edildi.

Zorla hastane dışına sürdüler

İsrail ordusu, Gazze’deki Şifa Hastanesinde bulunan sığınmacıların tamamını ve hastaların çoğunu zorla hastane dışına sürdü

Kassam Tugaylarının görüntüleri sosyal medyada gündem oldu

Tüm bunlar yaşanırken sosyal medyada dolaşan ve binlerce izlenme alan Kassam Tugaylarının, İsrail askerlerini bir bir vurduğu görüntüler gündem oldu.

http://www.ankaramasasi.com/haber/2110574/israil-ordusu-sifa-hastanesinin-bosaltilmasini-istedi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.