Trakya'da sağanak yağış etkili oldu

Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli'de sağanak yağış hayatı olumsuz etkiledi.
Ankara Masası
|
18 Kasım 2023, Cumartesi - 11:19
Trakya'da sağanak yağış etkili oldu

Edirne'de gece başlayan ve sabah etkisini artıran sağanak yağış nedeniyle bazı cadde ve sokaklarda su birikintileri oluştu. İşe gidenler şemsiyelerle yağmurdan korunmaya çalışırken, bazıları iş yerlerinin girişlerinde yağışın durmasını bekledi.

Polis ekipleri, trafiğin yoğun olduğu kavşaklarda önlem alarak güvenliği sağladı.

İpsala ilçesinde ise fırtına nedeniyle bazı evlerin çatıları zarar gördü, ağaçlar devrildi. Belediye ekipleri devrilen ağaçları keserek kaldırdı.

Kentte ölçülen hava sıcaklığı 9 derece oldu ve sağanak yağışın akşam saatlerine kadar aralıklarla devam etmesi bekleniyor.

Tekirdağ

Tekirdağ'da da sağanak yağış nedeniyle cadde ve sokaklarda su birikintileri oluştu. Polis ekipleri, trafiğin yoğun olduğu noktalarda önlem alarak sürücüleri dikkatli olmaları konusunda uyarıyor.

Kentte ölçülen hava sıcaklığı 11 derece olarak belirlendi ve sağanağın yarın da etkisini sürdürmesi bekleniyor. Sürücülerin güvenliği için dikkatli olmaları ve trafik kurallarına uymaları önem taşıyor.

Kırklareli

Kırklareli'nde de sağanak yağış aralıklarla etkili oluyor. Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü İstanbul Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi'nin yaptığı açıklamaya göre, bölge genelinde bugün rüzgarın kuzey ve kuzeybatı yönlerden fırtına şeklinde esmesi bekleniyor.

http://www.ankaramasasi.com/haber/2110583/trakyada-saganak-yagis-etkili-oldu
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.