Aslı Aydıntaşbaş kimdir?

Türk gazeteci ve köşe yazarı olan Aslı Aydıntaşbaş kimdir? Cumhuriyet gazetesinde köşe yazmakta olan Aslı Aydıntaşbaş nereli, kaç yaşında?
Canan Salman
|
18 Kasım 2023, Cumartesi - 11:56
Aslı Aydıntaşbaş kimdir?

Aslı Aydıntaşbaş, 24 Şubat 1973 tarihinde İzmir'de doğan Türk gazeteci ve köşe yazarıdır. Eğitimini Robert College ve ABD'de Bates College'de tamamlamış, ardından New York Üniversitesi'nde gazetecilik ve Ortadoğu üzerine yüksek lisans yapmıştır.

Gazetecilik kariyerine Cumhuriyet gazetesinde başlamış, daha sonra Bosphorus Chronicle, Yeni Yüzyıl, NTV, Radikal, Sabah, Habertürk.com, Habertürk TV, Akşam ve Milliyet gazetesi gibi önemli medya kuruluşlarında köşe yazarlığı, muhabirlik, Washington temsilciliği ve Ankara temsilciliği gibi çeşitli görevlerde bulunmuştur. Bu süreçte yazıları The New York Times, The Wall Street Journal gibi uluslararası gazetelerde de yayımlanmıştır.

2011 Türkiye genel seçimleri için CNN Türk'te "Seçim Portreleri" adlı programı, TRT Türk'te "Küresel Nabız" ve Skytürk360'ta "Sıcak Temas" ile CNN Türk'te "Karşı Gündem" adlı televizyon programlarını sunmuştur. Ancak, Demirören Holding'in sahibi Erdoğan Demirören hakkında yazdığı bir yazı nedeniyle Milliyet gazetesindeki köşe yazarlığına son verilmiştir.

Aslı Aydıntaşbaş halen Cumhuriyet gazetesinde köşe yazılarına devam etmektedir. Özel hayatında ressam Figen Aydıntaşbaş'ın kızı, reklamcı Defne Aydıntaşbaş'ın kız kardeşi ve oyuncu Füsun Demirel'in yeğeni olarak bilinmektedir. 7 Ağustos 2007 tarihinde iş adamı Ekim Alptekin ile evlenmiş, ancak bir yıl sonra boşanmıştır.

http://www.ankaramasasi.com/haber/2110587/asli-aydintasbas-kimdir
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.